Založ si blog

Poslankyňa Cigánikova ukázala viac ako gaťky.

 

Je vskutku zábavné sledovať momentálnu slovenskú corona-politiku spoza rúška. A je napínavé sledovať politikov skrytých takisto za ochrannými rúškami. Keď vám niečo pred kamerami rozprávajú, tak netušíte, či sa smejú, mračia, alebo im z úst vychádza iba obyčajné bla…bla…bla.

Poslankyňu  SaS  Janu Cigánikovú v minulosti preslávili najprv jej gaťky. I keď len na bilboarde.

Rekvalifikovaná odborníčka na zdravotníctvo však najnovšie ukázala niečo viac. Vlastný názor.

Môžeme diskutovať o tom, či bola len hovorcom niekoho iného, ale ten iný sa už stihol vyjadriť, že jej rozhodnutie rešpektuje.

Ono bojovať proti unitárnemu systému zdravotného poistenia, čiže defacto možnému vyvlastňovaniu súkromných poisťovní a zavedeniu jednej štátnej, je naozaj tá pravá liberálna téma.

A podpredseda vlády dosť dobre nemôže nepodporiť  programové vyhlásenie vlastnej vlády. Tak na to radšej využije gaťky svojej poslankyne. Vlastne jej názor.

Strieľa prakom spoza stromu. Podpichuje, provokuje, skúša kam až môže zájsť. Ale zároveň vie, že ho Matovič až tak veľmi nepotrebuje. Je preňho skôr liberálnym tŕňom v jeho konzervatívnej ruži.

Ale premiér chce byť za úspešného otca zjednotiteľa. Tak mu zatiaľ len otcovsky dohovára, aby si urobil poriadok v svojej strane.

Zábavné. Hovorí to predseda štvorčlennej parlamentnej strany.

Ten corona vírus je taká dymová clona. Odlákava pozornosť a občas môže aj niečo zakryť. Ako napríklad nominácie do významných štátnych funkcií ľudí podozrivých z účasti na podozrivých kauzách.

Jasné Matovičov detektor lži všetko vyrieši.

Len ako predseda vlády vyrieši to, keď mu do jeho Matovičovej archy, kde naložil ľudí každého možného druhu, začne pretekať voda.

Śtyridsať dní dažďa je skutočne dosť.

 

Martin Štunda

 

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Evakuácia školy Senica

Okresný policajný šéf ukrýval hľadaného zločinca, vo funkcii končí

24.03.2023 09:13

Policajní pátrači zadržali Kakaša v dome písanom na policajného funkcionára v Pezinku.

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Zuzana Štefinová, lekárka, Šenkvice

V ambulanciách chýbajú stovky lekárov. Do Šenkvíc prilákal doktorku motivačný program

24.03.2023 07:25

Mladá lekárka začala ordinovať v obci neďaleko Pezinka, kde už druhý rok nemali obvodného lekára, aj vďaka sľúbenej finančnej injekcii ministerstva zdravotníctva.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 400290x
Priemerná čítanosť článkov: 10264x

Autor blogu

Kategórie