Založ si blog

Poslankyňa Cigánikova ukázala viac ako gaťky.

 

Je vskutku zábavné sledovať momentálnu slovenskú corona-politiku spoza rúška. A je napínavé sledovať politikov skrytých takisto za ochrannými rúškami. Keď vám niečo pred kamerami rozprávajú, tak netušíte, či sa smejú, mračia, alebo im z úst vychádza iba obyčajné bla…bla…bla.

Poslankyňu  SaS  Janu Cigánikovú v minulosti preslávili najprv jej gaťky. I keď len na bilboarde.

Rekvalifikovaná odborníčka na zdravotníctvo však najnovšie ukázala niečo viac. Vlastný názor.

Môžeme diskutovať o tom, či bola len hovorcom niekoho iného, ale ten iný sa už stihol vyjadriť, že jej rozhodnutie rešpektuje.

Ono bojovať proti unitárnemu systému zdravotného poistenia, čiže defacto možnému vyvlastňovaniu súkromných poisťovní a zavedeniu jednej štátnej, je naozaj tá pravá liberálna téma.

A podpredseda vlády dosť dobre nemôže nepodporiť  programové vyhlásenie vlastnej vlády. Tak na to radšej využije gaťky svojej poslankyne. Vlastne jej názor.

Strieľa prakom spoza stromu. Podpichuje, provokuje, skúša kam až môže zájsť. Ale zároveň vie, že ho Matovič až tak veľmi nepotrebuje. Je preňho skôr liberálnym tŕňom v jeho konzervatívnej ruži.

Ale premiér chce byť za úspešného otca zjednotiteľa. Tak mu zatiaľ len otcovsky dohovára, aby si urobil poriadok v svojej strane.

Zábavné. Hovorí to predseda štvorčlennej parlamentnej strany.

Ten corona vírus je taká dymová clona. Odlákava pozornosť a občas môže aj niečo zakryť. Ako napríklad nominácie do významných štátnych funkcií ľudí podozrivých z účasti na podozrivých kauzách.

Jasné Matovičov detektor lži všetko vyrieši.

Len ako predseda vlády vyrieši to, keď mu do jeho Matovičovej archy, kde naložil ľudí každého možného druhu, začne pretekať voda.

Śtyridsať dní dažďa je skutočne dosť.

 

Martin Štunda

 

Koho poverí Zuzana Čaputová zostavením vlády?

10.08.2023

Najnovší predvolebný prieskum agentúry NMS Market Research pre denník SME vytvoril zdanie, že blížiace sa parlamentné voľby sa preklopili už do druhého kola podobne ako je to v prípade prezidentských volieb… Prieskum poukázal na fakt, že sa pravdepodobne formujú dva politické subjekty, ktoré do cieľa „dostihov“ dobehnú pred ostatnými o viac [...]

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

RNC,  Republikánsky národný výbor

Sídlo výboru republikánov evakuovali z dôvodu zásielky ampuliek s krvou. Boli určené pre Trumpa

22.05.2024 23:10

Bezprostredne nebolo známe, či s doručenou krvou prišli nejaké osoby do kontaktu a ani to, komu patrila.

čln, dunaj, maďarsko

Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode na Dunaji, riadil opitý muž

22.05.2024 21:50

Maďarská polícia našla jedného z piatich nezvestných po tragickej zrážke motorového člna s výletnou loďou.

NATO, Ukrajina

Weimarský trojuholník: Nemecko, Francúzsko a Poľsko chcú byť základom obrany Európy pred Ruskom

22.05.2024 21:10

Nemecko, Francúzsko a Poľsko sa chcú stať hnacou silou európskeho bezpečnostného rámca, ktorý by dokázal odolávať hybridným hrozbám Ruska.

budova TASR tlačová agentúra SR

Poslanci zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR

22.05.2024 20:56

Poslanci zvolili odborníka v oblasti práva, odborníka v oblasti ekonómie a odborníka v oblasti žurnalistiky.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 412592x
Priemerná čítanosť článkov: 10315x

Autor blogu

Kategórie