Založ si blog

Igor Matovič a 72 samurajov. ..

 

Niet divu, že sa slovenský premiér drží núdzového stavu ako prisatý kliešť. V praxi urobil z núdze cnosť a z núdzového stavu normu a svoju pracovnú metódu.

 

Jeho tlačovky ma už neprinúti sledovať ani sympatická prekladateľka do posunkovej reči, ale možno by bolo vhodné neprestať pozerať na ruky Igora Matoviča.

 

A čítať medzi slovami jeho prehlásení.

 

Ak prehlási, že nebude robiť do konca roka celoplošné výmeny na rôznych postoch, tak to treba vnímať ako akt spustenia prípravy celoplošných výmen.

 

Riaditeľom na Úradoch práce po celom Slovensku dali podpísať presunutie zo stálej štátnej služby do dočasnej a koncom roka vyberú na ich miesta ľudí, ktorí majú vodcovu dôveru. Rozumej… správne stranícke tričko.

 

Chápem, že nepriateľa treba poraziť jeho vlastnými zbraňami.

 

Ešte zaujímavejšie prebieha výmena na postoch prednostov okresných úradov. Kandidáti sú pozývaní na ministerstvo vnútra a ktovie možno podstupujú aj vyšetrenie na detektore lži.

Takou perličkou je, že jeden horúci kandidát z nemenovaného okresu vypadol z hry, keď si dovolil kritizovať generálnu tajomníčku služobného úradu Ministerstva vnútra pre jej podozrenie na previazanosť s daňovými podvodmi.

 

Igor Matovič už skrátka dorástol do rozmerov celej koaličnej rady.

 

Sulíkovi dá možno nedeľu, Kiskovi pokoj a Kollárovi predĺži reťaz.

 

Róbert Fico vraj v terajších dňoch býva v kaštieli.

 

Ale Igor Matovič sa správa ako by sa v tom kaštieli už narodil.

 

 

Martin Štunda

 

 

 

 

Koho poverí Zuzana Čaputová zostavením vlády?

10.08.2023

Najnovší predvolebný prieskum agentúry NMS Market Research pre denník SME vytvoril zdanie, že blížiace sa parlamentné voľby sa preklopili už do druhého kola podobne ako je to v prípade prezidentských volieb… Prieskum poukázal na fakt, že sa pravdepodobne formujú dva politické subjekty, ktoré do cieľa „dostihov“ dobehnú pred ostatnými o viac [...]

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 409873x
Priemerná čítanosť článkov: 10247x

Autor blogu

Kategórie