Založ si blog

Prezidentka berie premiérovi Lipšica. .. ako kožku z kuraťa.

Tak som sám sebe vravel, že si nebudem kaziť víkend. Napokon mi nedalo a zašiel som na FB stránku nášho premiéra. Pri väčšine jeho dlhších statusov sa mi trochu zahmlievalo pred očami, ale tento jeden krátky, som s vypätím síl prečítať dokázal….
“ Prepotrebná očista generálnej prokuratúry sa, bohužiaľ, o minimálne mesiac odkladá … ale verím, že sa napriek tomuto timeoutu hydre ďalšiu hlavu odseknúť podarí.“
Pochopil som, že autor zrejme narážal na Čaputovej piatkové vetovanie novely zákona o prokuratúre, ktorou sa má meniť spôsob výberu generálneho i špeciálneho prokurátora.
Nebudem špekulovať, čo viedlo pani prezidentku k tomu, aby si práve v tomto prípade „postavila hlavu“ a vyhráža sa dokonca Ústavným súdom a zameriam sa na inú personu.
Už aj vrabce v premiérovej hlave čvirikajú, že sa táto novela šila na mieru Danielovi Lipšicovi. Lenže v jeho prípade nejde o žiadnu ďalšiu nezávislú osobnosť akými sa Igor Matovič tak rád obklopuje.
Aj keď odhliadneme od faktu, že sa kvôli jednému človeku novelizuje zákon zostáva tu stále niekoľko otázok.
  1. V akej etickej rovine sa pohybuje skutočnosť, že generálnym prokurátorom má byť človek odsúdený i keď podmienečne za trestný čin ?
  2. Nevyznieva prinajmenšom nelogicky, že generálnym prokurátorom má byť človek, ktorý nikdy prokurátorom nebol?
  3. Môže byť garantom nestrannosti a apolitickosti človek, ktorého skoro celý život je definovaný hlbokou pravicovo-konzervatívnou brázdou ?
Mali sme tu jedného, čo sa len tak trtošil a pregrciaval. Potom takého, čo sa tu vyhrážal rozpútaním pekla a napokon si zakúril len v kozube. Teraz tu máme kandidáta, ktorému sa raz jeden exot vyhrážal, že pôjde do basy.
Igor Matovič je muž z tieňa. Miesto seba rád posúva do boja a zodpovednosti iných. Dá sa to samozrejme aj takto.
Len potom už málokto uverí, že jeho maska neohrozeného bojovníka s korupciou a oligarchami nie je len taká karnevalová.
Byť hrdinom iba na fejsbúku skrátka nestačí.
Martin Štunda

Matovičov Sputnik a Babišove Vrbětice…

27.04.2021

Zdá sa, že po malej rošáde, kedy si kráľ vymenil svoju pozíciu s vežou sa dianie na šachovnici na určitý čas upokojilo. Došlo k výmene pár figúrok a všetci sa tvária, že sa začala nová hra. Ale zdanie môže klamať. Kráľ je totiž aj v rohu šachovnice stále kráľ… Expremiér je intuitívny politik. Ale intuícia môže niekedy v strese vyhodnotiť vzniknutú [...]

Minúta po minúte. .. .Igor Matovič je negatívny.

30.10.2020

Pôjdem sa testovať. Ale nie kvôli Igorovi Matovičovi , ale napriek nemu. Kvôli vlastnej zodpovednosti, kvôli zodpovednosti k svojej rodine, susedom, kolegom v práci. Dobrovoľne, pán premiér. Priznám sa, nemám vás rád. Ale želám vám, aby ste bol negatívny. Aj napriek tomu, že máte také mafiánske metódy. Najprv neustále vyhrážanie a napokon snaha [...]

Vodné delo na Igora Matoviča. ..

20.10.2020

U Igora Matoviča máte jednu istotu. Keď si už myslíte, že vás nemôže ničím viac prekvapiť, on to pomyselné dno opäť prerazí… „ Next time.“ Nie, pán premiér. Žiadne nabudúce nebude. Nedá sa vládnuť z nahratého záznamu. Idete celý čas live. Bohužiaľ… A propo Brusel. Myslel som, že vy neviete len po anglicky. Ale vy neviete [...]

Raman Pratasevič

Pre zatknutie Prataseviča EÚ sprísni ekonomické sankcie voči Bielorusku

18.06.2021 20:24

Nové široko koncipované sankcie EÚ by mali postihnúť bieloruský finančný sektor. Technickú zhodu sa podarilo dosiahnuť, keď svoje námietky stiahlo Rakúsko.

Zuzana Čaputová / Miroslav Hopta  / Čierna nad Tisou /

Čaputová: Situácia na Zemplíne je náročná, pracovných ponúk nie je dostatok

18.06.2021 19:57

Prezidentka vyzdvihla statočnosť ľudí, ktorí zažívajú ťažkú sociálnu situáciu. Poukázala tiež na to, ako absurdne a paradoxne musia byť ich optikou vnímané hádky politikov v Bratislave.

Jaroslaw Kaczyňski

Kaczynski: Rozsiahly kyberútok na poľských politikov bol podniknutý z Ruska

18.06.2021 19:44

Terčom útoku boli podľa šéfa poľskej vládnej strany najvyšší predstavitelia Poľska, ministri, poslanci z rôzneho politického spektra. Cieľom útoku bola "destabilizácia" Poľska.

Izrael / Palestínčania / Chrámová hora / Al-Aksá /

Na Chrámovej hore došlo opäť k potýčkam medzi veriacimi a izraelskou políciou

18.06.2021 19:27

Zranenia utrpelo deväť Palestínčanov, stav troch z nich si vyžiadal hospitalizáciu. Za hádzanie kameňov a pre výtržníctvo zatkla polícia 14 ľudí.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 353956x
Priemerná čítanosť článkov: 11799x

Autor blogu

Kategórie