Založ si blog

Prezidentka berie premiérovi Lipšica. .. ako kožku z kuraťa.

Tak som sám sebe vravel, že si nebudem kaziť víkend. Napokon mi nedalo a zašiel som na FB stránku nášho premiéra. Pri väčšine jeho dlhších statusov sa mi trochu zahmlievalo pred očami, ale tento jeden krátky, som s vypätím síl prečítať dokázal….
“ Prepotrebná očista generálnej prokuratúry sa, bohužiaľ, o minimálne mesiac odkladá … ale verím, že sa napriek tomuto timeoutu hydre ďalšiu hlavu odseknúť podarí.“
Pochopil som, že autor zrejme narážal na Čaputovej piatkové vetovanie novely zákona o prokuratúre, ktorou sa má meniť spôsob výberu generálneho i špeciálneho prokurátora.
Nebudem špekulovať, čo viedlo pani prezidentku k tomu, aby si práve v tomto prípade „postavila hlavu“ a vyhráža sa dokonca Ústavným súdom a zameriam sa na inú personu.
Už aj vrabce v premiérovej hlave čvirikajú, že sa táto novela šila na mieru Danielovi Lipšicovi. Lenže v jeho prípade nejde o žiadnu ďalšiu nezávislú osobnosť akými sa Igor Matovič tak rád obklopuje.
Aj keď odhliadneme od faktu, že sa kvôli jednému človeku novelizuje zákon zostáva tu stále niekoľko otázok.
  1. V akej etickej rovine sa pohybuje skutočnosť, že generálnym prokurátorom má byť človek odsúdený i keď podmienečne za trestný čin ?
  2. Nevyznieva prinajmenšom nelogicky, že generálnym prokurátorom má byť človek, ktorý nikdy prokurátorom nebol?
  3. Môže byť garantom nestrannosti a apolitickosti človek, ktorého skoro celý život je definovaný hlbokou pravicovo-konzervatívnou brázdou ?
Mali sme tu jedného, čo sa len tak trtošil a pregrciaval. Potom takého, čo sa tu vyhrážal rozpútaním pekla a napokon si zakúril len v kozube. Teraz tu máme kandidáta, ktorému sa raz jeden exot vyhrážal, že pôjde do basy.
Igor Matovič je muž z tieňa. Miesto seba rád posúva do boja a zodpovednosti iných. Dá sa to samozrejme aj takto.
Len potom už málokto uverí, že jeho maska neohrozeného bojovníka s korupciou a oligarchami nie je len taká karnevalová.
Byť hrdinom iba na fejsbúku skrátka nestačí.
Martin Štunda

Koho poverí Zuzana Čaputová zostavením vlády?

10.08.2023

Najnovší predvolebný prieskum agentúry NMS Market Research pre denník SME vytvoril zdanie, že blížiace sa parlamentné voľby sa preklopili už do druhého kola podobne ako je to v prípade prezidentských volieb… Prieskum poukázal na fakt, že sa pravdepodobne formujú dva politické subjekty, ktoré do cieľa „dostihov“ dobehnú pred ostatnými o viac [...]

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Musk

Musk videom a komentárom k migrácii podráždil Berlín, vymenili si názory na twitteri

30.09.2023 07:11

K zrážke názorov na sociálnej sieti X došlo v piatok medzi nemeckým ministerstvom zahraničných vecí a miliardárom Elonom Muskom.

voľby 2023, urny

ONLINE: Na Slovensku sa rozbehli predčasné voľby. Prvé hlasy prišli spoza hraníc

30.09.2023 06:00, aktualizované: 07:58

Volebné miestnosti sa otvorili v sobotu o 7.00 h, hlasovanie sa končí o 22.00 h.

vojna na Ukrajine, Kyjev, kadeti

ONLINE: Šéf NATO verí, že Slovensko bude pomáhať Kyjevu bez ohľadu na výsledky volieb

30.09.2023 05:30, aktualizované: 06:12

Výsledky volieb na Slovensku podľa Jensa Stoltenberga nezmenia podporu Ukrajine a Kyjev s Varšavou tiež zvládnu urovnať svoje spory.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 406228x
Priemerná čítanosť článkov: 10156x

Autor blogu

Kategórie