Založ si blog

Igor Matovič rozdáva ako zo svojho. . .

Už dlhšiu dobu rozmýšľam, či bol Igor Matovič viac toxický ako premiér, alebo teraz ako miništrant financií. Každopádne jeho škodlivá rádioaktivita bola pri oboch postoch na úrovni neslávne známeho Černobyľu.

 

Je neodškriepiteľný fakt, že ako predseda vlády obohatil príručku manažéra, v kapitole motivácia podriadených, o nový terminus technicus: „ Minister hospodárstva Richard Sulík je idiot“.

 

Tesať do kameňa.

 

Od okamihu ako dostal novú hračku, rozumej ministerstvo financií, stal sa z manažéra roka, pištoľník zo „Siedmich statočných“. Len škoda, že na strane Calverových banditov.

 

A odvtedy strieľa len tak od pása. A skoro neustále vedľa.

 

Zrejme podľahol sebaklamu, že na riadenie štátu ho dostatočne kvalifikovalo riadenie jeho štvorčlennej strany a na riadenie ministerstva financií skladovanie účtovných dokladov na starej povale.

 

Nie. Igor Matovič nie je blázon. Dobre vie, čo robí. A o to je nebezpečnejší.

 

Špiní všetko a každého okolo seba, aby si zakryl vlastnú špinu za nechtami. A že jej tam má.

 

Dobre vie, čo mu vo vláde môže prejsť a čo nie. Jeho taktika je ponúknuť verejnosti a svojim potenciálnym voličom nejakú ľúbivú verziu ako prvý a potom keď mu to neprejde, obviniť svojich koaličných partnerov z neochoty pomôcť ľuďom.

 

Podobne je to aj v najnovšom prípade 500 eurových poukážok. Vytiahol pol miliardy ako kúzelník z klobúka a bohorovne sa tvári, že ten klobúk je jeho. A pritom sám tvrdí, že on nemá nič a všetko patrí Pavlínke.

 

Záhadou pre mňa zostáva prečo neboli peniaze pre zdravotníctvo, školstvo, chátrajúcu železničnú dopravu, kolabujúci sociálny systém, ale na Matovičove zajace z klobúka áno.

 

Ja viem. Ide o životy. A každá zbytočná smrť je tragédia.

 

Lenže tomu sa dalo predísť.

 

Stačilo  neprehádať polročné obdobie medzi vlnami. Pripraviť rôzne varianty vývoja a presunúť peniaze podľa potreby medzi rezortmi. Trebárs tie z ministerstva obrany na účet ministerstva zdravotníctva.

 

Americkými stíhačkami F-16 koronavírus neporazíme.

 

Sme opäť na Titanicu. A ako vždy, tí na horných palubách tancujú a vyhadzujú cez okná bankovky.

 

Avšak s hlavami pod morskou hladinou sú nám už tak potrebné, ako mŕtvemu kabát.

 

Martin Štunda

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

babiš, pavel

Česi si dnes zvolia nového prezidenta, črtá sa rekordná účasť

28.01.2023 10:00

Nový český prezident sa bude môcť oprieť o silný mandát od ľudí. Účasť na druhom kole prezidentských volieb sa ukazuje ako rekordná.

NR SR parlament

Na Slovensku chce vzniknúť šesť nových politických strán

28.01.2023 09:45

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii.

Věra Jourová

Eurokomisárka lobuje za vznik stanice, ktorá má šíriť informácie z EÚ do Ruska

28.01.2023 09:09

Podpredsedníčka Európskej únie Věra Jourová v piatok vyzvala na spustenie projektu Rádio Slobodné Rusko.

Modrá koalícia, Modrí, Dzurinda, Kollár,

Politológ: Ak sa bude Dzurinda štylizovať do úlohy lídra, na úspech nech rýchlo zabudne

28.01.2023 09:00

Kauza Gorila bude podľa politológa lahôdkou pre Dzurindových súperov.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 398953x
Priemerná čítanosť článkov: 10230x

Autor blogu

Kategórie