Založ si blog

Socialisti z vreca von, alebo . . . . Trošku veľa Smeru.

Keď Robert Fico dokončil v roku 1999 premenu z vody na coca-colu a vlastnou hlavou stvoril Smer, začali pre vtedajšiu slovenskú ľavicu zložité časy.

S pravicou vládnuca Strana demokratickej ľavice ešte netušila, že spieva svoju labutiu pieseň a chystá červený koberec pre príchod nového „mesiáša“.

 

Pomaly sa blížila  doba súmraku…

 

Na Súmračnej majú zrejme doteraz ukryté vrece, do ktorého v priebehu roka 2004 nahádzal Robert Fico ľavicové subjekty a to SDĽ, SDA a SDSS. Keď napokon toto vrece prelepil nálepkou „sociálna demokracia“ bolo dielo požierania ľavice dokonané.

 

Že predsedovi Smeru nešlo o spájanie ľavice, ale o zbavenie sa konkurencie a získanie členstva v Strane európskych socialistov je snáď jasné každému. Už menej je jasné, či už vtedy tušil, čo za neovládateľného golema napokon vytvorí.

 

Ťažko presne určiť dobu kedy mu vzali z rúk šém a on stratil kontrolu nad vlastným výtvorom.

 

Snáď sa to stalo v roku 2012, keď sa stal Smer-sociálna demokracia jedinou vládnucou  stranou a vo pseudo-ľavicových hlavách jeho predstaviteľov sa možno začali pohrávať s myšlienkou na obnovenie ústavného článku 4 „ …o vedúcej úlohe KSČ v spoločnosti“.

 

Vyhraj voľby a môžeš všetko. Táto „kachličková doba“ priniesla so sebou ľavičiarov-biznismenov , poddôstojníkov na džíendtí  jachtách, členov klubu Baštrnák-friends a napokon aj vytvorenie akejsi falošnej virtuálnej reality, kde najdôležitejší diskurz v krajine prebiehal v Kočnerovej Threeme.

 

Reality, kde sa absolútne stratil kontakt s ľuďmi, ktorých mali zastupovať. Reality, kde vznikali VIP salóniky, v rámci VIP salónikov. Reality kde sa ľavica nahrádzala pragmatizmom a sociálny program charitou. A kde hocijaká Trošková mala väčší vplyv na premiéra ako občania tohto štátu. Štátu, kde už dávno začalo byť Smeru trošku veľa…

 

Možno nám táto postkočnerovská doba umožní prejsť akousi katarziou. Možno sa podarí vytlačiť aspoň trochu hnisu z tohto politicko-oligarchistického chorého organizmu.

 

Všetci asi poznáte slovenskú rozprávku „Obušok z vreca von“.

Hnutie Socialisti s.k. je pripravené vyskočiť z trhajúceho sa ľavicového vreca.

 

Vrátiť sa k pôvodným ľavicovým myšlienkam a k ľuďom, ktorých už politici dávno prestali počúvať.

 

K robotníkom so mzdami, ktoré sotva postačujú na prežitie od výplaty k výplate.

K dôchodcom, ktorí po celoživotnej drine žijú mnohokrát pod ľudskú dôstojnosť.

K mladým rodinám, ktoré sa už pri štarte do manželstva  zadlžia na niekoľko desaťročí.

 

A napokon vrátiť sa naspäť k našej planéte. Ktorá sa už dlho otriasa v agónii spôsobenej systémom, čo nepozná racionalitu a striedmosť, ale len bezbrehé vytváranie zisku za každú cenu a v prospech nepatrného percenta ľudí, ktorí bohužiaľ riadia tento svet.

 

Socialisti chcú byť tým obuškom, ktorý bude buchnátovať nových falošných ľavicových prorokov, či už sa budú vyhlasovať za progresívnych, alebo dávať ponuku dobrej voľby.

 

Socialisti sú voľba. Ľavicová….poctivá.

 

Martin Štunda

Minúta po minúte. .. .Igor Matovič je negatívny.

30.10.2020

Pôjdem sa testovať. Ale nie kvôli Igorovi Matovičovi , ale napriek nemu. Kvôli vlastnej zodpovednosti, kvôli zodpovednosti k svojej rodine, susedom, kolegom v práci. Dobrovoľne, pán premiér. Priznám sa, nemám vás rád. Ale želám vám, aby ste bol negatívny. Aj napriek tomu, že máte také mafiánske metódy. Najprv neustále vyhrážanie a napokon snaha [...]

Vodné delo na Igora Matoviča. ..

20.10.2020

U Igora Matoviča máte jednu istotu. Keď si už myslíte, že vás nemôže ničím viac prekvapiť, on to pomyselné dno opäť prerazí… „ Next time.“ Nie, pán premiér. Žiadne nabudúce nebude. Nedá sa vládnuť z nahratého záznamu. Idete celý čas live. Bohužiaľ… A propo Brusel. Myslel som, že vy neviete len po anglicky. Ale vy neviete [...]

Prezidentka Zuzana Čaputová vidí červeno-bielo. .. .

16.08.2020

Prezidentský palác je od sobotňajšieho večera vysvietený na červeno-bielo. Ide vraj o znak solidarity s občanmi Bieloruska, proti ktorým bola použitá sila, pretože sa verejne postavili na obranu slobody a demokracie. Iste. Faktograficky to sedí. Ako aj to, že bieloruský veľvyslanec na Slovensku Igor Alexandrovič Leščeňa vyjadril ako prvý vedúci diplomatického [...]

Igor Matovič

Matovič sa ospravedlnil partnerom, Čaputová vyzvala na zmier

24.11.2020 15:51, aktualizované: 16:16

Prezidentka Čaputová bude rešpektovať ak sa uskutoční ďalšie kolo celoplošného testovania, malo by však byť podľa nej dobrovoľné.

Boris Kollár

Kollár by mal prísť do parlamentu na budúci týždeň

24.11.2020 14:50

Pre Pravdu to potvrdil šéf poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský, čím vyvrátil informácie, že pre voľbu nového generálneho prokurátora príde Kollár do parlamentu skôr.

Peter Pellegrini

Ak bude testovanie povinné, Hlas ho zrejme využije na zber podpisov pod referendum

24.11.2020 14:34, aktualizované: 15:21

Referendum sa má týkať skrátenia aktuálneho volebného obdobia.

Parlament / NR SR /

Grendel otvoril schôdzu parlamentu, plénum čaká štátny rozpočet i voľba šéfa GP

24.11.2020 13:36

Expremiér Pellegrini chcel, aby NR SR prijala uznesenie, v ktorom bude žiadať vládu, aby upustila od ďalšieho celoplošného testovania na koronavírus.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 341329x
Priemerná čítanosť článkov: 11770x

Autor blogu

Kategórie