Založ si blog

Kočnerovo. .. .. . alebo ruleta 29. 2. 2020.

Asi pred 28 rokmi som sa zúčastnil mierového pochodu v Taliansku na trase Perugia – Assisi. Počas dvadsiatich kilometrov prešlo niekoľko desaťtisíc účastníkov väčšími aj menšími mestami. Cestu lemovali tisícky ľudí a z okien nám mávali stovky rúk….

 

Bolo tam niekoľko štátnych, aj súkromných televízií a „Rai 1“ dokonca s nami urobilo aj krátky rozhovor, zrejme vidiac plagáty v inom jazyku ako v taliančine.

Pochod mal aj svoj lajtmotív „ Proti prenikaniu mafie do politiky.“

 

Na Slovensku v tých rokoch „ prekvitala“  ešte iná mafia. Hrubokrkí tu pásli, vypaľovali, strieľali sa navzájom po podnikoch, fotili sa s budúcimi politikmi, alebo predbiehali v rade na vlek slovenského premiéra.

 

Zrejme chce všetko svoj čas a aj mafia musí na politiku dozrieť. Prezliecť sa zo šušťákov do oblekov, namiesto  pasenia ľahkých žien prejsť na ľahkých politikov, platbu kešom nahradiť odpočtami DPH a vypaľovanie podnikateľov štátnymi zákazkami.

 

Ani sme si nevšimli a už nám tu pobehovali gorily a ich mláďatá. Volič bol citujúc penta-klasika iba „hovno“, kĺzal po povrchu a ničomu nerozumel.

 

Až keď sa nám Kocúrkovo začalo postupne meniť na Kočnerovo ukázala sa naša krajina v plnej nahote. Politici prestali komunikovať v teréne s voličom a radšej komunikovali v threeme s volavkou. A túto krajinu neviedli ani maznáci, ani bozkávajúci kapitáni, ale tí, čo venčili svoje opičky.

 

V sobotu 29.februára si všetci zahráme ruletu. I keď nás do kasína pustia, budeme tam opäť len ako diváci. Bez peňazí, bez vplyvu , skrátka ako komparz pri smutnej komédii.

 

Žetóny aj guľôčku vlastnia iní. Tí, ktorí vsadia aj na červenú, aj na čiernu. Lebo chcú vyhrať. Je im jedno, ktorá farba to bude.

 

Ale nám by to nemalo byť jedno. Sú čísla v rulete, ktoré oligarchovia nevlastnia. Ktoré nevznikli vďaka ich peniazom, aby im slúžili, ale vznikli z ľudskej energie a túžby po lepšom a spravodlivejšom živote. Moc peňazí dokáže totiž premôcť len moc ľudí.

 

 Treba postaviť poctivé základy ľavicového domu, ktorý bude pre všetkých, ktorým toto „Kočnerovo“ viac vzalo ako dalo. Ktorí nebývajú v komplexe Bonaparte a ktorí sa neváľajú za niekoľkotisícové platy pod pultíkom v parlamente.

 

Vítame každého, kto sa chce k tejto stavbe pridať. Každá tehla zaváži. A žiadna neprepadne. Nemá zmysel prikladať tehly na dom, ktorý v podstate ani nechcete a staviate ho iba ako menšie zlo.

 

Nevoľte menšie zlo. Voľte väčšie dobro.

 

 

Martin Štunda

Koho poverí Zuzana Čaputová zostavením vlády?

10.08.2023

Najnovší predvolebný prieskum agentúry NMS Market Research pre denník SME vytvoril zdanie, že blížiace sa parlamentné voľby sa preklopili už do druhého kola podobne ako je to v prípade prezidentských volieb… Prieskum poukázal na fakt, že sa pravdepodobne formujú dva politické subjekty, ktoré do cieľa „dostihov“ dobehnú pred ostatnými o viac [...]

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 414226x
Priemerná čítanosť článkov: 10356x

Autor blogu

Kategórie