Založ si blog

Ako si predseda parlamentu kaká do úst. . .

 

Novozvolený predseda parlamentu je skutočne zaujímavá postava na slovenskej politickej scéne. Vďaka svojej minulosti  je akoby vystrihnutý z československého filmu natočeného v roku 1988 s názvom „Bony a klid“.

Film vtedy poukázal na odvrátenú tvár socializmu a tou bola akási šedá ekonomika prezentovaná vekslovaním s bonami /alternatívna mena na nákup zahraničného tovaru v predajniach Tuzexu/a aj so samotným nedostatkovým tovarom z kapitalistického zahraničia.

Po jeho natočení však bol kultúrnymi  ideológmi zakázaný. Vtedajšej socialistickej mafii sa však natoľko zapáčilo ako boli vo filme vykreslení, že sa formou kopírovania videokaziet dostal film v podstate do každého kúta republiky.

Až keď ho videlo obrovské množstvo ľudí, tak štát rezignoval a pustil film do kín.

Boris Kollár je neodškriepiteľne emotívne a „rodinne“ založený človek.

Zatiaľ čo do svojho prvého parlamentu sa dostal vďaka predaju negatívnej emócie, čiže strachu ľudí z obrovského prílivu migrantov na Slovensko, tak na vstup do najnovšieho použil pozitívnu emóciu starostlivosti o najohrozenejšie skupiny obyvateľstva.

A zafungovala jedna i druhá.

Doteraz mám pred očami ako sa pred kamerami dušuje, že on pôjde do vlády jedine s tými politikmi, ktorí nebudú rušiť platné sociálne opatrenia. Výstavba desiatok tisícov nájomných bytov a sociálne balíčky sú pre neho červenou čiarou, cez ktorú neprejde.

Rozprávka a bytoch už nedávno skončila a podobný osud zrejme čaká aj trináste dôchodky a ďalšie balíčky predošlej vlády.

Momentálne predseda parlamentu  rozpráva už len o záväzku voči NATO dávať 2 percenta HDP na zbrojenie a o povinnosti uhradiť splátku za americké stíhačky.

Igor Matovič veľmi dobre vedel  prečo postavil základ svojej vlády práve na hnutí Sme rodina. Boris Kollár dostal v novej funkcii nový spoločenský status a urobí všetko preto, aby si ho čo najdlhšie udržal.

Aj za cenu toho, že bude mať po čase ústa plné svojich nesplnených sľubov.

 

Svoje vie o ňom aj bývalý televízny redaktor Pavel Jacz, ktorý natočil známe zábery z novembra 1989 a za jeho snahu o odhalenie slovenskej mafie ho vtedy dokopal jeden známy slovenský mafián.

 

Tu je úryvok z jeho rozhovoru pre denník SME zo 29.novembra 2017.

Prečo ste po voľbách napísali blog o kontaktoch Borisa Kollára s Petrom Steinhübelom?

„Veľmi ma nahnevalo, ako v predvolebnej debate klamal o tom, že so Steinhübelom nepodnikal. Tak som si v obchodnom registri našiel firmy, v ktorých spoločne pôsobili, a napísal o tom. Kollára som poznal, dokonca prišiel svedčiť na súd so Žaluďom. Boli príliš dobrí kamaráti. Deák, Kollár, Steinhübel bola vtedy svätá trojica. Ešte za socializmu začali predávať párky na hlavnej stanici.“

Čo hovoril Kollár na súde so Steinhübelom?

„Nepamätám si presne, čo hovoril, ale svedčil proti mne ohľadom bitky. Ja som ho pri tom nevidel. Mimo súdnej miestnosti mi len povedal, že Steinhübel je jeho veľmi dobrý kamarát.“

Kollár spoločnú firmu so Steinhübelom vysvetľoval tým, že mu ako kamarátovi požičal peniaze a za to chcel ako zálohu polovicu firmy. Žiadne aktivity v nej nevyvíjal a po vrátení peňazí vrátil aj polovicu firmy.

„Samozrejme, že to nebolo len o kamarátstve, ale normálne spolu kšeftovali. Kollára zachránila jediná vec, že bol od tých dvoch slušnejší. Stiahol sa do tých svojich zaujímavo kúpených Tatier. Za jeho vlády boli Tatry drahé a bez služieb. Nikto tam nechcel chodiť, pretože on z nich len ťažil peniaze.“

Martin Štunda

Igor Matovič sa s nami hrá ako mačka s myšou.

02.04.2020

Keď pred rokmi pozval Róberta Kaliňáka na „férovku“ do zákulisia parlamentu vyzeral ako veľký frajer. Napokon z toho nič nebolo a dokonca Igor navrhol Róbertovi tykanie. Keď potom ďalšie roky vykrikoval ako kradnú politici a oligarchovia Smeru pôsobil ako veľký protikorupčný bojovník. Napokon z toho tiež nič hmatateľné nebolo . Jedine ak to, že manželka [...]

Pán Matovič, kedy nás začnete čipovať ?

26.03.2020

Je síce rok 2020, ale momentálne udalosti vyvolávajú asociácie na rok 1984. Teda konkrétne na kultový dystopický román anglického spisovateľa Georgea Orwella z roku 1949 s názvom „1984“. V roku 1984 je svet rozdelený na tri mocnosti: Euráziu, Východoáziu a Oceániu. V podstate sú všetky tri mocnosti rovnaké. Vládne v nich tvrdá diktatúra, bieda a [...]

Buongiorno mister Pellegrini. . .

20.03.2020

Raz príde taký deň. Keď prestanú intenzívne zvoniť telefóny, keď sa zrazu z vášho okolia vytratia bodyguardi a na letisku vás nečaká vládny špeciál. Skrátka, keď sa z najmocnejšieho človeka v krajine stane „iba radový poslanec.“ Peter Pellegrini sa momentálne dostal do bodu nula. Keď si ho v turbulentnom období po vražde Jána Kuciaka a Martiny [...]

NAKA polícia zatknutie zadržanie

Súd zobral do väzby dve osoby zadržané v rámci akcie NAKA Dobytkár

03.04.2020 22:25

Osoby sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku a z prečinu nepriamej korupcie.

Macko Zahradnik Caplik

Nuda v karanténe? Deti lovia plyšových medvedíkov

03.04.2020 21:59

Plyšáci na balkónoch a v oknách s výhľadom do ulice. Ľudia sa v čase karantény snažia rozptýliť deti hrou na lov medveďov.

Bratislava koronavírus prázdne mesto

Bratislava zverejnila tri možné scenáre vplyvu pandémie na mesto

03.04.2020 21:07

Mesto na základe nich už pracuje na konkrétnych opatreniach, aby dosahy na fungovanie Bratislavy a jej obyvateľov boli čo najmenšie.

krízový štáb,

Krízový štáb zatiaľ neprijal prísnejšie opatrenia počas Veľkej noci

03.04.2020 20:25, aktualizované: 21:22

V nedeľu sa stretne konzílium epidemiológov, infektológov, detských lekárov a ďalších odborníkov, ktorí dajú odporúčanie vláde.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 221131x
Priemerná čítanosť článkov: 14742x

Autor blogu

Kategórie