Založ si blog

Ako si predseda parlamentu kaká do úst. . .

 

Novozvolený predseda parlamentu je skutočne zaujímavá postava na slovenskej politickej scéne. Vďaka svojej minulosti  je akoby vystrihnutý z československého filmu natočeného v roku 1988 s názvom „Bony a klid“.

Film vtedy poukázal na odvrátenú tvár socializmu a tou bola akási šedá ekonomika prezentovaná vekslovaním s bonami /alternatívna mena na nákup zahraničného tovaru v predajniach Tuzexu/a aj so samotným nedostatkovým tovarom z kapitalistického zahraničia.

Po jeho natočení však bol kultúrnymi  ideológmi zakázaný. Vtedajšej socialistickej mafii sa však natoľko zapáčilo ako boli vo filme vykreslení, že sa formou kopírovania videokaziet dostal film v podstate do každého kúta republiky.

Až keď ho videlo obrovské množstvo ľudí, tak štát rezignoval a pustil film do kín.

Boris Kollár je neodškriepiteľne emotívne a „rodinne“ založený človek.

Zatiaľ čo do svojho prvého parlamentu sa dostal vďaka predaju negatívnej emócie, čiže strachu ľudí z obrovského prílivu migrantov na Slovensko, tak na vstup do najnovšieho použil pozitívnu emóciu starostlivosti o najohrozenejšie skupiny obyvateľstva.

A zafungovala jedna i druhá.

Doteraz mám pred očami ako sa pred kamerami dušuje, že on pôjde do vlády jedine s tými politikmi, ktorí nebudú rušiť platné sociálne opatrenia. Výstavba desiatok tisícov nájomných bytov a sociálne balíčky sú pre neho červenou čiarou, cez ktorú neprejde.

Rozprávka a bytoch už nedávno skončila a podobný osud zrejme čaká aj trináste dôchodky a ďalšie balíčky predošlej vlády.

Momentálne predseda parlamentu  rozpráva už len o záväzku voči NATO dávať 2 percenta HDP na zbrojenie a o povinnosti uhradiť splátku za americké stíhačky.

Igor Matovič veľmi dobre vedel  prečo postavil základ svojej vlády práve na hnutí Sme rodina. Boris Kollár dostal v novej funkcii nový spoločenský status a urobí všetko preto, aby si ho čo najdlhšie udržal.

Aj za cenu toho, že bude mať po čase ústa plné svojich nesplnených sľubov.

 

Svoje vie o ňom aj bývalý televízny redaktor Pavel Jacz, ktorý natočil známe zábery z novembra 1989 a za jeho snahu o odhalenie slovenskej mafie ho vtedy dokopal jeden známy slovenský mafián.

 

Tu je úryvok z jeho rozhovoru pre denník SME zo 29.novembra 2017.

Prečo ste po voľbách napísali blog o kontaktoch Borisa Kollára s Petrom Steinhübelom?

„Veľmi ma nahnevalo, ako v predvolebnej debate klamal o tom, že so Steinhübelom nepodnikal. Tak som si v obchodnom registri našiel firmy, v ktorých spoločne pôsobili, a napísal o tom. Kollára som poznal, dokonca prišiel svedčiť na súd so Žaluďom. Boli príliš dobrí kamaráti. Deák, Kollár, Steinhübel bola vtedy svätá trojica. Ešte za socializmu začali predávať párky na hlavnej stanici.“

Čo hovoril Kollár na súde so Steinhübelom?

„Nepamätám si presne, čo hovoril, ale svedčil proti mne ohľadom bitky. Ja som ho pri tom nevidel. Mimo súdnej miestnosti mi len povedal, že Steinhübel je jeho veľmi dobrý kamarát.“

Kollár spoločnú firmu so Steinhübelom vysvetľoval tým, že mu ako kamarátovi požičal peniaze a za to chcel ako zálohu polovicu firmy. Žiadne aktivity v nej nevyvíjal a po vrátení peňazí vrátil aj polovicu firmy.

„Samozrejme, že to nebolo len o kamarátstve, ale normálne spolu kšeftovali. Kollára zachránila jediná vec, že bol od tých dvoch slušnejší. Stiahol sa do tých svojich zaujímavo kúpených Tatier. Za jeho vlády boli Tatry drahé a bez služieb. Nikto tam nechcel chodiť, pretože on z nich len ťažil peniaze.“

Martin Štunda

Vodné delo na Igora Matoviča. ..

20.10.2020

U Igora Matoviča máte jednu istotu. Keď si už myslíte, že vás nemôže ničím viac prekvapiť, on to pomyselné dno opäť prerazí… „ Next time.“ Nie, pán premiér. Žiadne nabudúce nebude. Nedá sa vládnuť z nahratého záznamu. Idete celý čas live. Bohužiaľ… A propo Brusel. Myslel som, že vy neviete len po anglicky. Ale vy neviete [...]

Prezidentka Zuzana Čaputová vidí červeno-bielo. .. .

16.08.2020

Prezidentský palác je od sobotňajšieho večera vysvietený na červeno-bielo. Ide vraj o znak solidarity s občanmi Bieloruska, proti ktorým bola použitá sila, pretože sa verejne postavili na obranu slobody a demokracie. Iste. Faktograficky to sedí. Ako aj to, že bieloruský veľvyslanec na Slovensku Igor Alexandrovič Leščeňa vyjadril ako prvý vedúci diplomatického [...]

Pozve Igor Matovič Mikea Pompea na kávu ?

11.08.2020

Až na letisko Sliač bolo počuť potlesk z Ameriky za vyhostenie troch ruských diplomatov. Dôvodom bolo, že podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch. „Za tento krok Spojené štáty americké ‚tlieskajú Slovensku,“ uviedla hovorkyňa amerického ministerstva zahraničných [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 334444x
Priemerná čítanosť článkov: 11944x

Autor blogu

Kategórie