Založ si blog

Ako si predseda parlamentu kaká do úst. . .

 

Novozvolený predseda parlamentu je skutočne zaujímavá postava na slovenskej politickej scéne. Vďaka svojej minulosti  je akoby vystrihnutý z československého filmu natočeného v roku 1988 s názvom „Bony a klid“.

Film vtedy poukázal na odvrátenú tvár socializmu a tou bola akási šedá ekonomika prezentovaná vekslovaním s bonami /alternatívna mena na nákup zahraničného tovaru v predajniach Tuzexu/a aj so samotným nedostatkovým tovarom z kapitalistického zahraničia.

Po jeho natočení však bol kultúrnymi  ideológmi zakázaný. Vtedajšej socialistickej mafii sa však natoľko zapáčilo ako boli vo filme vykreslení, že sa formou kopírovania videokaziet dostal film v podstate do každého kúta republiky.

Až keď ho videlo obrovské množstvo ľudí, tak štát rezignoval a pustil film do kín.

Boris Kollár je neodškriepiteľne emotívne a „rodinne“ založený človek.

Zatiaľ čo do svojho prvého parlamentu sa dostal vďaka predaju negatívnej emócie, čiže strachu ľudí z obrovského prílivu migrantov na Slovensko, tak na vstup do najnovšieho použil pozitívnu emóciu starostlivosti o najohrozenejšie skupiny obyvateľstva.

A zafungovala jedna i druhá.

Doteraz mám pred očami ako sa pred kamerami dušuje, že on pôjde do vlády jedine s tými politikmi, ktorí nebudú rušiť platné sociálne opatrenia. Výstavba desiatok tisícov nájomných bytov a sociálne balíčky sú pre neho červenou čiarou, cez ktorú neprejde.

Rozprávka a bytoch už nedávno skončila a podobný osud zrejme čaká aj trináste dôchodky a ďalšie balíčky predošlej vlády.

Momentálne predseda parlamentu  rozpráva už len o záväzku voči NATO dávať 2 percenta HDP na zbrojenie a o povinnosti uhradiť splátku za americké stíhačky.

Igor Matovič veľmi dobre vedel  prečo postavil základ svojej vlády práve na hnutí Sme rodina. Boris Kollár dostal v novej funkcii nový spoločenský status a urobí všetko preto, aby si ho čo najdlhšie udržal.

Aj za cenu toho, že bude mať po čase ústa plné svojich nesplnených sľubov.

 

Svoje vie o ňom aj bývalý televízny redaktor Pavel Jacz, ktorý natočil známe zábery z novembra 1989 a za jeho snahu o odhalenie slovenskej mafie ho vtedy dokopal jeden známy slovenský mafián.

 

Tu je úryvok z jeho rozhovoru pre denník SME zo 29.novembra 2017.

Prečo ste po voľbách napísali blog o kontaktoch Borisa Kollára s Petrom Steinhübelom?

„Veľmi ma nahnevalo, ako v predvolebnej debate klamal o tom, že so Steinhübelom nepodnikal. Tak som si v obchodnom registri našiel firmy, v ktorých spoločne pôsobili, a napísal o tom. Kollára som poznal, dokonca prišiel svedčiť na súd so Žaluďom. Boli príliš dobrí kamaráti. Deák, Kollár, Steinhübel bola vtedy svätá trojica. Ešte za socializmu začali predávať párky na hlavnej stanici.“

Čo hovoril Kollár na súde so Steinhübelom?

„Nepamätám si presne, čo hovoril, ale svedčil proti mne ohľadom bitky. Ja som ho pri tom nevidel. Mimo súdnej miestnosti mi len povedal, že Steinhübel je jeho veľmi dobrý kamarát.“

Kollár spoločnú firmu so Steinhübelom vysvetľoval tým, že mu ako kamarátovi požičal peniaze a za to chcel ako zálohu polovicu firmy. Žiadne aktivity v nej nevyvíjal a po vrátení peňazí vrátil aj polovicu firmy.

„Samozrejme, že to nebolo len o kamarátstve, ale normálne spolu kšeftovali. Kollára zachránila jediná vec, že bol od tých dvoch slušnejší. Stiahol sa do tých svojich zaujímavo kúpených Tatier. Za jeho vlády boli Tatry drahé a bez služieb. Nikto tam nechcel chodiť, pretože on z nich len ťažil peniaze.“

Martin Štunda

Koho poverí Zuzana Čaputová zostavením vlády?

10.08.2023

Najnovší predvolebný prieskum agentúry NMS Market Research pre denník SME vytvoril zdanie, že blížiace sa parlamentné voľby sa preklopili už do druhého kola podobne ako je to v prípade prezidentských volieb… Prieskum poukázal na fakt, že sa pravdepodobne formujú dva politické subjekty, ktoré do cieľa „dostihov“ dobehnú pred ostatnými o viac [...]

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Pamätná tabuľa návštevy Alžbety II. na Hrebienku

Na Hrebienku je už tretia tabuľa na pamiatku návštevy kráľovnej Alžbety II. Dve ukradli

15.04.2024 08:00

Vysoké Tatry majú pre britského kráľa Karola III. originálnu letenku, špeciálny skipas a pozvánku na návštevu.

sydney

Útočník, ktorý ubodal v Sydney šesť ľudí, sa podľa polície zameral na ženy

15.04.2024 06:55

Päť zo šiestich mŕtvych sobotného útoku boli ženy, rovnako väčšina z 12 zranených.

Izrael, Irán, Joe Biden, Tel Aviv

ONLINE: USA odmietli tvrdenia, že vopred vedeli o útoku Iránu na Izrael

15.04.2024 06:15, aktualizované: 08:23

Teherán podľa nemenovaného amerického predstaviteľa Spojeným štátom odkaz po začatí útokov s tým, že budú "vysoko deštruktívne".

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj poukázal na Izrael: To je skutočná obrana. Od spojencov žiada odvážnu akciu aj pre Ukrajinu

15.04.2024 06:00, aktualizované: 08:01

"Spojenci by nemali zatvárať oči pred ruskými raketami a dronmi, znamená to, že je potrebná akcia - odvážna," uviedol Volodymyr Zelenskyj.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 410776x
Priemerná čítanosť článkov: 10269x

Autor blogu

Kategórie