Založ si blog

Buongiorno mister Pellegrini. . .

 

Raz príde taký deň. Keď prestanú intenzívne zvoniť telefóny, keď sa zrazu z vášho okolia vytratia bodyguardi a na letisku vás nečaká vládny špeciál. Skrátka, keď sa z najmocnejšieho človeka v krajine stane „iba radový poslanec.“

 

Peter Pellegrini sa momentálne dostal do bodu nula.

Keď si ho v turbulentnom období po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vybral vtedajší premiér za svojho nástupcu isto netušil, že mu jeho pôvodne plánovaný „biely kôň“ prerastie takto cez hlavu. Že dokáže svojim konaním tak rýchlo nechať zabudnúť na premiéra, ktorý dá ľavou  zadnou tisíc klikov na počkanie.

Róbert Fico si nechal od Pellegriniho „ukradnúť“ vládu. A urobí pravdepodobne všetko preto, aby sa niečo podobné nezopakovalo aj so Smerom.

I keď je pravda, že tá coca – cola už dávno zvetrala a pôvodná hnedá farba sa zmenila na hrdzavú, netreba zabúdať, že Róbert Fico Smer stvoril. Vlastnou hlavou a na svoj obraz. Jeho genetický kód je vpečatený od ústredia strany až po okresné štruktúry.

Pellegrinimu môže pomôcť jedine fakt, že Sauronovo oko moci stráca každým dňom na svojej intenzite. A po vyprázdnení ministerstiev dôjde k odovzdávaniu moci aj na tých nižších úrovniach. A až vtedy sa ukáže vernosť verných.

Ak si chce expremiér zachovať svoj vplyv v slovenskej politike, tak skôr či neskôr bude musieť dôjsť k jeho súboju s Róbertom Ficom. Predtým si však musí sám vyhodnotiť, či mu tá výhra alebo prehra budú stáť za to.

Či byť  kapitánom na Titanicu, alebo držať veslá na odchádzajúcom záchrannom člne. Ktorý je navyše aj tak vo vlastníctve majiteľov lode.

Nezávidím vám mister Pellegrini.

Ale aj tak.

Bongiorno.

 

 

Martin Štunda

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

Eduard Heger

Heger: Slovensko je pripravené poskytnúť svoje kapacity na výrobu munície

24.03.2023 09:54

Heger podčiarkol, že naša susedná krajina potrebuje muníciu rýchlo, pretože čelí veľkej ofenzíve zo strany Ruska.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Evakuácia školy Senica

Okresný policajný šéf ukrýval hľadaného zločinca, vo funkcii končí

24.03.2023 09:13

Policajní pátrači zadržali Kakaša v dome písanom na policajného funkcionára v Pezinku.

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 400292x
Priemerná čítanosť článkov: 10264x

Autor blogu

Kategórie