Založ si blog

Buongiorno mister Pellegrini. . .

 

Raz príde taký deň. Keď prestanú intenzívne zvoniť telefóny, keď sa zrazu z vášho okolia vytratia bodyguardi a na letisku vás nečaká vládny špeciál. Skrátka, keď sa z najmocnejšieho človeka v krajine stane „iba radový poslanec.“

 

Peter Pellegrini sa momentálne dostal do bodu nula.

Keď si ho v turbulentnom období po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vybral vtedajší premiér za svojho nástupcu isto netušil, že mu jeho pôvodne plánovaný „biely kôň“ prerastie takto cez hlavu. Že dokáže svojim konaním tak rýchlo nechať zabudnúť na premiéra, ktorý dá ľavou  zadnou tisíc klikov na počkanie.

Róbert Fico si nechal od Pellegriniho „ukradnúť“ vládu. A urobí pravdepodobne všetko preto, aby sa niečo podobné nezopakovalo aj so Smerom.

I keď je pravda, že tá coca – cola už dávno zvetrala a pôvodná hnedá farba sa zmenila na hrdzavú, netreba zabúdať, že Róbert Fico Smer stvoril. Vlastnou hlavou a na svoj obraz. Jeho genetický kód je vpečatený od ústredia strany až po okresné štruktúry.

Pellegrinimu môže pomôcť jedine fakt, že Sauronovo oko moci stráca každým dňom na svojej intenzite. A po vyprázdnení ministerstiev dôjde k odovzdávaniu moci aj na tých nižších úrovniach. A až vtedy sa ukáže vernosť verných.

Ak si chce expremiér zachovať svoj vplyv v slovenskej politike, tak skôr či neskôr bude musieť dôjsť k jeho súboju s Róbertom Ficom. Predtým si však musí sám vyhodnotiť, či mu tá výhra alebo prehra budú stáť za to.

Či byť  kapitánom na Titanicu, alebo držať veslá na odchádzajúcom záchrannom člne. Ktorý je navyše aj tak vo vlastníctve majiteľov lode.

Nezávidím vám mister Pellegrini.

Ale aj tak.

Bongiorno.

 

 

Martin Štunda

Koho poverí Zuzana Čaputová zostavením vlády?

10.08.2023

Najnovší predvolebný prieskum agentúry NMS Market Research pre denník SME vytvoril zdanie, že blížiace sa parlamentné voľby sa preklopili už do druhého kola podobne ako je to v prípade prezidentských volieb… Prieskum poukázal na fakt, že sa pravdepodobne formujú dva politické subjekty, ktoré do cieľa „dostihov“ dobehnú pred ostatnými o viac [...]

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Ruská polícia, poriadková polícia, Petrohrad,

Mladé dievča zabíjalo na ruskej škole. Strelkyňa nakoniec obrátila zbraň proti sebe

07.12.2023 10:46

Jedného človeka zabila a ďalších päť ľudí zranila štrnásťročná študentka na ruskom gymnáziu.

Košice Slanecká cesta

Pre zlú finančnú situáciu budú v Košiciach udržiavať len niektoré cesty

07.12.2023 10:22

Mesto je pre nepriaznivú finančnú situáciu od 1. decembra v krízovom režime.

Rusko Ukrajina ranení vojaci Bachmut

Útok s barlami. Rusi posielajú do boja ranených, vznikajú pluky 'invalidov'

07.12.2023 10:13

Ruská armáda posiela ranených vojakov z radov mobilizovaných mužov bez potrebného liečenia do útočných oddielov.

Rusko, Ukrajina

VIDEO: Hlasuje niekto v americkom Kongrese za víťazstvo Putina?

07.12.2023 09:47

Republikáni v americkom Kongrese blokujú finančnú podporu pre Ukrajinu.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 407754x
Priemerná čítanosť článkov: 10194x

Autor blogu

Kategórie