Založ si blog

Matovičove krvavé oči. ..

 

Kocky sú hodené…karty sú rozdané…mená ministrov známe. Nezostáva už nič iné, iba postupne preberať moc v tejto krajine. Metastázy Smeru sú síce naskrz celým štátom, ale nasadiť rovno chemoterapiu asi nebude to najideálnejšie riešenie.

 

Igor Matovič opakovane sľúbil, že nebudú mať krvavé oči. Ťažko posúdiť, čo to v reči jeho kmeňa znamená, ale asi to môžeme vnímať tak, že nezačnú hneď v prvých dňoch robiť hromadné čistky.

Zrejme bude dôležité aj to, kde skôr, alebo neskôr začne. Podľa jeho dlhoročných indícií to zrejme bude súdnictvo a rezorty spadajúce pod ministerstvo vnútra. „Prednostné právo“ tu zrejme bude mať polícia, ktorú už dlhodobo vníma ako Kaliňákovu pupočnú šnúru.

Nebudeme si robiť ilúzie, ale každá moc má snahu v štáte hlboko zakoreniť, aby mohla časom zberať pre seba bohatú úrodu. Ale táto zbraň je vždy dvojsečná. Prináša riziko, že odborníci sú nahradení politickými diletantmi. V tom lepšom prípade, kým sa zorientujú, nechajú za seba aspoň zo začiatku  konať tých, čo tomu rozumejú a v tom horšom konajú zle, alebo nekonajú radšej vôbec.

Koronavírus je nemilosrdný personalista.

Preriedil ministerstvá a všetky možné typy inštitúcií, či úradov. Zaviedol do nášho denného  slovníka výraz home office.

A v takom stave nájde nová moc ministerstva a úrady. A bude ešte horšie. A tu určite neplatí, že čím horšie, tým lepšie.

S laboratórnymi váhami budú musieť vážiť každé svoje personálne rozhodnutie. Viac ako inokedy totiž  budú od neho závisieť životy ľudí.

Politika a pomsta musia ísť momentálne aspoň na čas bokom.

Lebo my  tie krvavé oči spoznáme aj keby si ich zakryli rúškami.

 

Martin Štunda

 

Premiér Igor Matovič to dáva „na hulváta“.

29.05.2020

Myslím, že premiér Igor Matovič nepotrebuje tradičných sto dní. To podstatné vieme o ňom už roky a to nové nám stihol ukázať hneď v prvých týždňoch svojho vládnutia… Neschopnosť prijať zodpovednosť za vlastné rozhodnutie. Radšej sa vyhovoril na „neschopných“ policajtov a ich prezidenta, ktorí vraj nesprávne pochopili jeho nariadenie. Neúcta ku [...]

Ficov Pellegrini, Pellegriniho Fico.

24.05.2020

Povestná otázka Róberta Fica z februára 2019 na zasadnutí predsedníctva Smeru „ Čo si o sebe myslíš ty skur…. buze…. vyje…. ?“ bola skôr odpoveďou na to, čo si myslí predseda Smeru o svojom nástupcovi v premiérskom kresle. Expremiér je už dlhšie známy tým, že ho ovládajú aj iní démoni ako len démon moci. Ale hovorí sa, že keď človek [...]

Poslankyňa Cigánikova ukázala viac ako gaťky.

22.04.2020

Je vskutku zábavné sledovať momentálnu slovenskú corona-politiku spoza rúška. A je napínavé sledovať politikov skrytých takisto za ochrannými rúškami. Keď vám niečo pred kamerami rozprávajú, tak netušíte, či sa smejú, mračia, alebo im z úst vychádza iba obyčajné bla…bla…bla. Poslankyňu SaS Janu Cigánikovú v minulosti preslávili najprv jej [...]

Viola Macáková

Vyšetrovanie v prípade Violy Macákovej pokračuje, nikoho zatiaľ neobvinili

04.06.2020 15:11

Polícia 11. novembra 2019 prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave.

Branislav Gröhling

Gröhling: Otvárame trh s učebnicami

04.06.2020 13:10

Minister školstva Branislav Gröhling považuje otvorenie trhu s učebnicami za zásadný krok v zlepšení kvality slovenského školstva.

Smer Robert Fico

Fico: Smer potrebuje zmeny a ja som na ne pripravený

04.06.2020 12:59

V Smere sa diskutuje o zmenách a budúcnosti strany.

North Korea Launch

KĽDR varovala, že zruší bilaterálnu vojenskú dohodu s Južnou Kóreou

04.06.2020 12:03

Severokórejskí utečenci a iní aktivisti vypúšťajú za hranice balóny s letákmi, ktoré kritizujú vládu Kim Čong-una.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 290377x
Priemerná čítanosť článkov: 13827x

Autor blogu

Kategórie