Založ si blog

Igor Matovič sa s nami hrá ako mačka s myšou.

 

Keď pred rokmi pozval Róberta Kaliňáka  na „férovku“ do zákulisia parlamentu vyzeral ako veľký frajer. Napokon z toho nič nebolo a dokonca Igor navrhol Róbertovi tykanie. Keď potom ďalšie roky vykrikoval ako kradnú politici a oligarchovia Smeru pôsobil ako veľký protikorupčný bojovník. Napokon z toho tiež nič hmatateľné nebolo . Jedine ak to, že manželka terajšieho premiéra nakúpila za niekoľko miliónov zmenky J & T Private Group Equity, ktorá samu seba definuje ako cyperskú štruktúru.

 

Igor Matovič sa vždy rád počúval.

Bolo to často pravdivé a kým bol opozičný politik aj žiadúce a občas aj zábavné. Ale keď si masku opozičného bojovníka vymenil za masku premiéra skončila všetka sranda.

Odteraz má totiž každé jeho slovo celkom inú váhu a dôsledky.

Predseda OĽaNO bol vždy rád za pekného. Presnejšie rád sa obklopoval „peknými“ ľuďmi. Či to boli nejaké známejšie osobnosti, alebo regionálni bojovníci proti korupcii, ktorí mu vždy vedeli priniesť potrebné hlasy a zabezpečiť miesto v slovenskom  parlamente.

Mal akúsi schopnosť presvedčiť tých ľudí, že ich miesto je jedine po jeho boku. Kým ich on potrebuje. Bola by určite zaujímavá štatistika, koľko z tých desiatok ľudí pri ňom ešte doteraz zostalo.

Aj taká Veronika Remišová by určite vedela rozprávať. V posledných rokoch totiž práve z nej urobil svoje politické baranidlo voči Smeru. A sám sa spoza nej huncútsky usmieval.

Veľký hľadač pravdy a rozprávač však nechce nič povedať o sebe. Nikoho nepustí pod pokrievku svojho štvorčlenného hnutia, aby sa náhodou nedozvedeli o finančných tokoch jeho biznisu s peniazmi od štátu na fungovanie OĽaNO.

Igor Matovič momentálne s nami komunikuje spoza premiérskeho rúška.

Aké symbolické. Neviem, či si však uvedomuje, že teraz každá jeho „matovičina“  môže mať nedozierne následky na obyvateľov tohto štátu. Mám pocit, že tento anketový kráľ sa s nami hrá ako mačka s myšou. A že si to dokonca užíva.

Pán premiér.

Blackout vašej mysle je váš súkromný problém. Neťahajte však do toho aj obyvateľov tohto štátu.

 

Martin Štunda

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

Credit Suisse, UBS

Padli banky. Heger vysvetľuje, či sa Slováci majú obávať o vklady

24.03.2023 11:03

V USA zbankrotovala banka Silicon Valley Bank, vo Švajčiarsku zase Credit Suisse preberie finančný dom UBS. Mali by sa Slováci obávať o vklady?

spravodlivosť, váhy

Advokáti vítajú, že vláda odobrila novelu Trestného zákona, majú však výhrady

24.03.2023 10:32

Novela kladie okrem iného dôraz na ukladanie alternatívnych trestov.

Eduard Heger

Heger: Slovensko je pripravené poskytnúť svoje kapacity na výrobu munície

24.03.2023 09:54

Heger podčiarkol, že naša susedná krajina potrebuje muníciu rýchlo, pretože čelí veľkej ofenzíve zo strany Ruska.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19, aktualizované: 10:13

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 400297x
Priemerná čítanosť článkov: 10264x

Autor blogu

Kategórie