Založ si blog

Jeho jasnosť Igor Matovič zatienil najjasnejší Mesiac v roku.

 

Zaujímavé vesmírne divadlo, akým  mal byť  najjasnejší Mesiac v tomto roku zatienila po pár hodinách iná udalosť a to sprísnené opatrenia vlády po dobu šiestich dní.

 

Až tá druhá udalosť bola napokon tým pravým divadlom.

Preplnené cesty, obrovské kolóny, nervozita a nespokojnosť ľudí.

Akosi sa to totiž scénaristovi a režisérovi  nejako vymklo z rúk. Alebo herci celkom nepochopili myšlienkové pochody autora.

Najprv mali rozhodnúť ľudia v ankete, potom sa rozhodol pre odborníkov a pri všetkej snahe aj tak napokon nezožal potlesk, ale piskot divákov.

Lenže je už predsa dávno známe, že pán premiér chyby nerobí.

Zlí sú policajti, ktorí nepochopili, že on len žartoval, zlí sú koaliční partneri, ktorí si dovolia mať iný názor a ubližujú mu už aj novinári, keď ho nechápu a kladú mu zákerné otázky.

Veru. Nie je ľahké byť obľúbeným premiérom.

Chce to jasnú myseľ, chce to psychickú odolnosť, chce to obrovský kus pokory a ego zavreté v klietke štátnika. Nech je akokoľvek veľké.

A hlavne. Predseda vlády tu nie je nato, aby najjasnejšie svietil na oblohe. Jeho miesto je v tme na zaprášenej ceste. S lampášom v ruke.

Kým toto nepochopí, tak nikdy nebude najlepším premiérom na svete v čase korony, ako potom očividne túži a k čomu smeruje všetky svoje kroky.

Bude len neustále pobehovať okolo trónu vladára, ale čiapka so zvončekom na hlave prezradí, kto v skutočnosti vlastne je.

 

Martin Štunda

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Evakuácia školy Senica

Okresný policajný šéf ukrýval hľadaného zločinca, vo funkcii končí

24.03.2023 09:13

Policajní pátrači zadržali Kakaša v dome písanom na policajného funkcionára v Pezinku.

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Zuzana Štefinová, lekárka, Šenkvice

V ambulanciách chýbajú stovky lekárov. Do Šenkvíc prilákal doktorku motivačný program

24.03.2023 07:25

Mladá lekárka začala ordinovať v obci neďaleko Pezinka, kde už druhý rok nemali obvodného lekára, aj vďaka sľúbenej finančnej injekcii ministerstva zdravotníctva.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 400288x
Priemerná čítanosť článkov: 10264x

Autor blogu

Kategórie