Založ si blog

Jeho jasnosť Igor Matovič zatienil najjasnejší Mesiac v roku.

 

Zaujímavé vesmírne divadlo, akým  mal byť  najjasnejší Mesiac v tomto roku zatienila po pár hodinách iná udalosť a to sprísnené opatrenia vlády po dobu šiestich dní.

 

Až tá druhá udalosť bola napokon tým pravým divadlom.

Preplnené cesty, obrovské kolóny, nervozita a nespokojnosť ľudí.

Akosi sa to totiž scénaristovi a režisérovi  nejako vymklo z rúk. Alebo herci celkom nepochopili myšlienkové pochody autora.

Najprv mali rozhodnúť ľudia v ankete, potom sa rozhodol pre odborníkov a pri všetkej snahe aj tak napokon nezožal potlesk, ale piskot divákov.

Lenže je už predsa dávno známe, že pán premiér chyby nerobí.

Zlí sú policajti, ktorí nepochopili, že on len žartoval, zlí sú koaliční partneri, ktorí si dovolia mať iný názor a ubližujú mu už aj novinári, keď ho nechápu a kladú mu zákerné otázky.

Veru. Nie je ľahké byť obľúbeným premiérom.

Chce to jasnú myseľ, chce to psychickú odolnosť, chce to obrovský kus pokory a ego zavreté v klietke štátnika. Nech je akokoľvek veľké.

A hlavne. Predseda vlády tu nie je nato, aby najjasnejšie svietil na oblohe. Jeho miesto je v tme na zaprášenej ceste. S lampášom v ruke.

Kým toto nepochopí, tak nikdy nebude najlepším premiérom na svete v čase korony, ako potom očividne túži a k čomu smeruje všetky svoje kroky.

Bude len neustále pobehovať okolo trónu vladára, ale čiapka so zvončekom na hlave prezradí, kto v skutočnosti vlastne je.

 

Martin Štunda

Koho poverí Zuzana Čaputová zostavením vlády?

10.08.2023

Najnovší predvolebný prieskum agentúry NMS Market Research pre denník SME vytvoril zdanie, že blížiace sa parlamentné voľby sa preklopili už do druhého kola podobne ako je to v prípade prezidentských volieb… Prieskum poukázal na fakt, že sa pravdepodobne formujú dva politické subjekty, ktoré do cieľa „dostihov“ dobehnú pred ostatnými o viac [...]

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 414216x
Priemerná čítanosť článkov: 10355x

Autor blogu

Kategórie