Založ si blog

Chce byť Richard Sulík premiérom ?

 

Asi poznáte tú známu politickú stupnicu: priateľ, nepriateľ, koaličný partner. Je to možno myslené tak trochu s humorom, ale mnohokrát  sa to nekompromisne približuje krutej politickej realite.

Je niekedy úsmevné ako ľudia a politikov nevynímajúc, vnímajú komunikáciu na fejsbúku. Akoby si mysleli, že sa rozprávajú v obývačke so svojimi rodinnými príslušníkmi a že tam môžu povedať hocičo na hocikoho.

Ukázať svoje spotené ponožky, alebo kritizovať v aute na diaľnici svojho premiéra.

Zatiaľ čo pred médiami proklamujú vládni politici jednotu, na sociálnych sieťach si navzájom podrážajú nohy. Nechcel by som počuť, čo potom o svojich koaličných partneroch hovoria v súkromí a už vôbec nie, čo za myšlienky im behajú v hlavách.

Bežne máva vláda sto dní na zorientovanie sa a naštartovanie vládnutia. V tomto prípade týchto sto dní asi budú chcieť využiť hlavne na to, aby sa každý zorientoval, kde je vo vláde jeho miesto.

Boris Kollár to už asi vie. Z mafiánskeho štartéra sa stal „ podržtaška“ Igora Matoviča.

A zatiaľ čo Veronika Remišová má dosť práce s tým, aby našla svojho „strateného“  predsedu, Richard Sulík zrejme začína vytvárať svoje pavúčie siete.

Problém je však asi v tom, že na raňajky vo väzenskej cele už asi nemá veľmi chuť. Ale očividne už ani nemá chuť neustále držať balónik.

Jeho nebotyčné ego sa každodenne stretáva niekde medzi mrakmi s egom jeho terajšieho šéfa. A raz z toho určite zahrmí.

Kohút na smetisku môže byť totiž len jeden.

A s rúškom a zároveň bez rúška sa v jednom okamihu naozaj nedá byť.

 

Martin Štunda

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Evakuácia školy Senica

Okresný policajný šéf ukrýval hľadaného zločinca, vo funkcii končí

24.03.2023 09:13

Policajní pátrači zadržali Kakaša v dome písanom na policajného funkcionára v Pezinku.

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Zuzana Štefinová, lekárka, Šenkvice

V ambulanciách chýbajú stovky lekárov. Do Šenkvíc prilákal doktorku motivačný program

24.03.2023 07:25

Mladá lekárka začala ordinovať v obci neďaleko Pezinka, kde už druhý rok nemali obvodného lekára, aj vďaka sľúbenej finančnej injekcii ministerstva zdravotníctva.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 400289x
Priemerná čítanosť článkov: 10264x

Autor blogu

Kategórie