Založ si blog

Chce byť Richard Sulík premiérom ?

 

Asi poznáte tú známu politickú stupnicu: priateľ, nepriateľ, koaličný partner. Je to možno myslené tak trochu s humorom, ale mnohokrát  sa to nekompromisne približuje krutej politickej realite.

Je niekedy úsmevné ako ľudia a politikov nevynímajúc, vnímajú komunikáciu na fejsbúku. Akoby si mysleli, že sa rozprávajú v obývačke so svojimi rodinnými príslušníkmi a že tam môžu povedať hocičo na hocikoho.

Ukázať svoje spotené ponožky, alebo kritizovať v aute na diaľnici svojho premiéra.

Zatiaľ čo pred médiami proklamujú vládni politici jednotu, na sociálnych sieťach si navzájom podrážajú nohy. Nechcel by som počuť, čo potom o svojich koaličných partneroch hovoria v súkromí a už vôbec nie, čo za myšlienky im behajú v hlavách.

Bežne máva vláda sto dní na zorientovanie sa a naštartovanie vládnutia. V tomto prípade týchto sto dní asi budú chcieť využiť hlavne na to, aby sa každý zorientoval, kde je vo vláde jeho miesto.

Boris Kollár to už asi vie. Z mafiánskeho štartéra sa stal „ podržtaška“ Igora Matoviča.

A zatiaľ čo Veronika Remišová má dosť práce s tým, aby našla svojho „strateného“  predsedu, Richard Sulík zrejme začína vytvárať svoje pavúčie siete.

Problém je však asi v tom, že na raňajky vo väzenskej cele už asi nemá veľmi chuť. Ale očividne už ani nemá chuť neustále držať balónik.

Jeho nebotyčné ego sa každodenne stretáva niekde medzi mrakmi s egom jeho terajšieho šéfa. A raz z toho určite zahrmí.

Kohút na smetisku môže byť totiž len jeden.

A s rúškom a zároveň bez rúška sa v jednom okamihu naozaj nedá byť.

 

Martin Štunda

Premiér Igor Matovič to dáva „na hulváta“.

29.05.2020

Myslím, že premiér Igor Matovič nepotrebuje tradičných sto dní. To podstatné vieme o ňom už roky a to nové nám stihol ukázať hneď v prvých týždňoch svojho vládnutia… Neschopnosť prijať zodpovednosť za vlastné rozhodnutie. Radšej sa vyhovoril na „neschopných“ policajtov a ich prezidenta, ktorí vraj nesprávne pochopili jeho nariadenie. Neúcta ku [...]

Ficov Pellegrini, Pellegriniho Fico.

24.05.2020

Povestná otázka Róberta Fica z februára 2019 na zasadnutí predsedníctva Smeru „ Čo si o sebe myslíš ty skur…. buze…. vyje…. ?“ bola skôr odpoveďou na to, čo si myslí predseda Smeru o svojom nástupcovi v premiérskom kresle. Expremiér je už dlhšie známy tým, že ho ovládajú aj iní démoni ako len démon moci. Ale hovorí sa, že keď človek [...]

Poslankyňa Cigánikova ukázala viac ako gaťky.

22.04.2020

Je vskutku zábavné sledovať momentálnu slovenskú corona-politiku spoza rúška. A je napínavé sledovať politikov skrytých takisto za ochrannými rúškami. Keď vám niečo pred kamerami rozprávajú, tak netušíte, či sa smejú, mračia, alebo im z úst vychádza iba obyčajné bla…bla…bla. Poslankyňu SaS Janu Cigánikovú v minulosti preslávili najprv jej [...]

Viola Macáková

Vyšetrovanie v prípade Violy Macákovej pokračuje, nikoho zatiaľ neobvinili

04.06.2020 15:11

Polícia 11. novembra 2019 prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave.

Branislav Gröhling

Gröhling: Otvárame trh s učebnicami

04.06.2020 13:10, aktualizované: 15:59

Minister školstva Branislav Gröhling považuje otvorenie trhu s učebnicami za zásadný krok v zlepšení kvality slovenského školstva.

Smer Robert Fico

Fico: Smer potrebuje zmeny a ja som na ne pripravený

04.06.2020 12:59

V Smere sa diskutuje o zmenách a budúcnosti strany.

North Korea Launch

KĽDR varovala, že zruší bilaterálnu vojenskú dohodu s Južnou Kóreou

04.06.2020 12:03

Severokórejskí utečenci a iní aktivisti vypúšťajú za hranice balóny s letákmi, ktoré kritizujú vládu Kim Čong-una.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 290388x
Priemerná čítanosť článkov: 13828x

Autor blogu

Kategórie