Založ si blog

Premiér Igor Matovič to dáva „na hulváta“.

 

Myslím, že premiér  Igor Matovič nepotrebuje tradičných sto dní. To podstatné vieme o ňom už roky a to nové nám  stihol ukázať hneď v prvých týždňoch svojho vládnutia…

Neschopnosť prijať zodpovednosť za vlastné rozhodnutie.

Radšej sa vyhovoril na „neschopných“ policajtov a ich prezidenta, ktorí vraj nesprávne pochopili jeho nariadenie.

Neúcta ku koaličnému partnerovi.

Odkazovať cez média predsedovi SaS, že ak sa mu niečo nepáči , tak môže pokojne odísť z vlády je slušne povedané grobianstvo.

Ignorácia zákonov.

Právne pozadie povinnej štátnej karantény, ktorá bola vyžadovaná a pritom ešte nebola zverejnená v zbierke zákonov je minimálne diskutabilné a pravdepodobne povedie k viacerým súdnym podaniam.

Premiér ako správca gubernie trnavského typu.

Ani terajšia mimoriadna situácia spôsobená koronavírusom neoprávňuje slovenského premiéra, aby sa v zahraničnej politike správal ako „sedlák“. Raz koronavírus odíde a na Úrade vlády zostane len slama z čižiem.

Valec zo Zlatej Idky.

To, že 4- členná strana OĽaNO  požaduje obsadenie všetkých 72 Okresných úradov svojimi prednostami je nielen matematická nelogickosť, ale aj prejav totálnej arogancie moci. Vyhraj voľby a môžeš všetko tu už raz zaznelo.

Dianie za rúškom.

Veľa zostáva zatiaľ skryté. Tiché výmeny na rôznych úrovniach, či už zrealizované, alebo chystané. Rýchle novely a úpravy zákonov, či už „Zákona o štátnej službe“, alebo „Zákonníka práce“. Až keď dáme rúška dole z očí uvidíme reálny počet obetí koronavírusu.

Igor Matovič je skrátka politický samorast.

Veľa má vo svojom genofonde, ale dosť sa na neho nalepilo aj z jeho predchodcov v premiérskej funkcii.

Jasné. Nedáva to na  Mečiara. Nedáva to ani na Dzurindu a Fica.

Dáva to na Matoviča.

Skrátka „na hulváta“.

 

Martin Štunda

Obetuje Igor Matovič Borisa Kollára ?

01.07.2020

To, že „SaSkári“ a „ Zaľudia“ vyzývajú Borisa Kollára na odchod z postu predsedu NR SR vypovedá o tom, čo si ňom myslia a hovoria doma. Hanbia, strašne sa hanbia, že s ním musia sedieť za jedným koaličným stolom. V podstate tu nejde ani o samotné plagiátorstvo, i keď aj to je odsúdeniahodné. Človek s takou minulosťou sa nemal čo dostať ani [...]

Pelleho jamky. .. .

23.06.2020

I keď sa Peter Pellegrini úpenlivo snaží presvedčiť verejnosť a voličov, že sa na ľavej strane politického spektra niečo dôležité a zmysluplné deje, skôr opak je pravdou. Keď mediálny dym trochu po čase opadne zistíme, že to čo sa v skutočnosti udialo bolo bohapusté vytunelovanie. Ako keď sa majiteľ materskej firmy rozhodne, že už nie je schopný a hlavne [...]

Igor Matovič a 72 samurajov. ..

05.06.2020

Niet divu, že sa slovenský premiér drží núdzového stavu ako prisatý kliešť. V praxi urobil z núdze cnosť a z núdzového stavu normu a svoju pracovnú metódu. Jeho tlačovky ma už neprinúti sledovať ani sympatická prekladateľka do posunkovej reči, ale možno by bolo vhodné neprestať pozerať na ruky Igora Matoviča. A čítať medzi slovami jeho [...]

Branislav Gröhling

Minister školstva Gröhling mal pochybne získať vysokoškolský titul

13.07.2020 16:31

Gröhling mal navyše požiadať Paneurópsku vysokú školu, kde titul získal, aby stiahla jeho práce z webu knižnice.

koronavírus

Superkontrola. Polícia preverila pre koronavírus 72-tisíc ľudí

13.07.2020 15:34

Za 24 hodín skontrolovala polícia na hraniciach v súvislosti s dodržiavaním opatrení proti šíreniu koronavírusu vyše 73- tisíc ľudí.

Za spravodlivosť a zákon Lex Haščák

Vyšetrovateľ NAKA začal trestné stíhanie pre skartáciu nahrávky Gorily

13.07.2020 15:06

Spis Gorila má zachytávať rozhovor medzi akcionárom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006.

Peter Pellegrini, Hlas-SD

Pellegrini začal zbierať hlasy pre Hlas-SD

13.07.2020 15:00

Vznikajúca strana Hlas začala oficiálne zbierať podpisy potrebné na registráciu na ministerstve vnútra.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 302354x
Priemerná čítanosť článkov: 12598x

Autor blogu

Kategórie