Založ si blog

Zuzana Čaputová. .. hovorkyňa.

 

Pani hovorkyňu, pardon, pani prezidentku, si dobre pamätám ešte z úplne prvej predvolebnej diskusie kandidátov na hlavu štátu. Zúčastnili sa jej okrem nej dvaja páni. Robert Mistrík a ešte jeden zástupca KDH. Najviac mi utkvelo v pamäti správanie sa pani Zuzany. Sedela tam bez záujmu, doslova znudene, akoby tam ani nechcela byť. Akoby vôbec netúžila byť prezidentkou…

 

Odvtedy ubehlo veľa vody v rieke Dunaj.

Suchý a necharizmatický Robert Mistrík vyčerpal svoj potenciál a dovtedy na chvoste prezidentských dostihov sa pohybujúca Zuzana Čaputová, začala útočiť na čelo pretekov.

Táto držiteľka medzinárodnej Goldmanovej ceny za ekológiu z roku 2016, akoby bola pokropená svätenou vodou. Alebo možno sumou 175.000 dolárov, ktoré sú súčasťou tohto ocenenia.

Táto cena udeľovaná americkou nadáciou, založenou v roku 1989 manželmi Goldmanovcami, zrejme spôsobuje zázraky.

Veľká väčšina jej majiteľov sa totiž po pár rokoch úspešne etabluje do politiky na rôznych úrovniach, v rámci celého sveta.

Či už ako ministri, poslanci, alebo rovno prezidenti…

Koniec rozprávky o smelom dievčatku Zuzane, ktorá sa rozhodla bojovať so zlom, už všetci poznáme.

Vyrástla a naučila sa pozorne počúvať a citlivo vnímať…

Ale zrejme len to, čo sa jej hodí.

Na jednej strane prijme líderku bieloruskej opozície, Sviatlanu Cichanovskú, ktorej úsilie a nádej je podľa prezidentky hodné rešpektu a na strane druhej takého Juliana Paula Assangeho prejde mlčaním. Ale citlivým…

Ja viem. Je to meno, ktoré sa v Prezidentskom paláci nevyslovuje. Možno preto, že je zakladateľom internetového portálu WikiLeaks. Toho portálu, ktorý si dovolil v roku 2010 zverejniť informácie a videozáznamy o protiprávnom americkom útoku na Bagdad, taktiež o vojne v Afganistane a v Iraku. Jeho „odmenou“ bol zatykač na jeho osobu zo strany americkej vlády a mlčanie politikov spriatelených so strýčkom Samom.

Pani prezidentka sa rada vyjadruje k dodržiavaniu ľudských práv trebárs v Číne a Rusku, čo je v poriadku. Ale v poriadku už asi nie je, keď počas návštevy v Spojených arabských emirátoch a rokovaní s úradujúcim prezidentom, otázku dodržiavania ľudských práv ani nespomenie.

Správanie sa štátu k domácemu obyvateľstvu, zahraničným robotníkom a hlavne k ženám už zrejme tak citlivo nevníma.

Ja tomu rozumiem. Priateľ môjho priateľa /čítaj USA/ je predsa aj mojim priateľom. A priatelia sa nekritizujú.

V posledných dňoch postúpila pani Zuzana do nového levelu. Začalo sa jej totiž javiť.

„ Javí sa, že prezident Putin je pripravený použiť silu.“

Ale najväčšia sranda na tom je to, že toto „ javenie“ nemala napokon pani prezidentka, ale manžel jej poradkyne , Tomáš Valášek.

To, že je pán Valášek poslancom parlamentu a pred pár mesiacmi vstúpil do Progresívneho Slovenska je určite len náhoda. Podobne ako to, že nadstranícka pani prezidentka vzišla z Agresívneho, pardon, Progresívneho Slovenska.

Kruh Zuzany Čaputovej sa pomaly uzatvára a všetko do seba pekne zapadá.

Z enviromentalistky, cez prezidentku, až k hovorkyni.

Čím hlasom sa však napokon slovenská prezidentka stala, si už radšej odpovedzte každý sám.

Martin Štunda

Ako sa zbaviť Igora Matoviča…

01.10.2022

Jedno mu musíme uznať. Je to majster svojho remesla. Remesla konšpirácie, manipulácie, intrigánstva, sebavyviňovania a sebastrednosti. Je to skrátka obchodná značka koncentrovaného zla. Igor Matovič… To, čo sa deje počas týchto dní v parlamente / rozumej odvolávanie Matoviča / nemusí ešte znamenať aj pri jeho odvolaní koniec Matoviča. Špina je totiž zažratá [...]

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

babiš, pavel

Česi si dnes zvolia nového prezidenta, črtá sa rekordná účasť

28.01.2023 10:00

Nový český prezident sa bude môcť oprieť o silný mandát od ľudí. Účasť na druhom kole prezidentských volieb sa ukazuje ako rekordná.

NR SR parlament

Na Slovensku chce vzniknúť šesť nových politických strán

28.01.2023 09:45

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii.

Věra Jourová

Eurokomisárka lobuje za vznik stanice, ktorá má šíriť informácie z EÚ do Ruska

28.01.2023 09:09

Podpredsedníčka Európskej únie Věra Jourová v piatok vyzvala na spustenie projektu Rádio Slobodné Rusko.

Modrá koalícia, Modrí, Dzurinda, Kollár,

Politológ: Ak sa bude Dzurinda štylizovať do úlohy lídra, na úspech nech rýchlo zabudne

28.01.2023 09:00

Kauza Gorila bude podľa politológa lahôdkou pre Dzurindových súperov.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 398959x
Priemerná čítanosť článkov: 10230x

Autor blogu

Kategórie