Založ si blog

Rusko napadlo Ukrajinu…

 

Rusko napadlo Ukrajinu. Nie, nedeste sa vážení čitatelia. Nie je to pravda. Aspoň nie v tomto okamihu. Ale ako pravda sa to mohlo javiť zhruba dvadsať minút v sobotu, keď americká spravodajská agentúra Bloomberg uverejnila tento titulok na svojom webe.

Po stiahnutí tejto klamlivej informácie sa agentúra ospravedlnila slovami.

Pripravujeme titulky pre mnohé scenáre a tento titulok bol zverejnený na našej webovej stránke nedopatrením.“

Na konci 19. storočia vyslal americký tlačový magnát William Randolph Hearst na vtedy ešte španielsku Kubu fotografa, aby sa postaral o čerstvé snímky pre prípad vojnového konfliktu medzi Španielskom a USA. Fotoreportér po príchode zistil, že v krajine vládne pokoj a nikto neberie takúto možnosť vážne, takže zaslal šéfovi telegram, že žiadna vojna nebude a on sa teda chce vrátiť domov. Hearstova odpoveď údajne znela:

„Len tam prosím zostaňte. Fotky zabezpečíte Vy. Vojnu zabezpečím ja.“

Vždy si treba položiť otázku, komu vojna prospeje ?

Odpoveď na inú otázku, komu neprospeje, je myslím jednoznačná.

Neprospeje obyčajným ľuďom. Či už v Kórei, Vietname, Afganistane, Juhoslávii, Iraku, alebo na Ukrajine.

Šesťdesiatštyri percent Slovákov je podľa prieskumu proti prítomnosti amerických vojakov na Slovensku. Mňa toto číslo vôbec neprekvapilo. Odpor proti násiliu a vojne, túžba po pokojnom mierovom živote, by mala byť základnou výbavou človeka.

Ja viem. Svet je krvavé miesto. A vládnu mu peniaze ktoré nesmrdia. A vládne mu systém, ktorého mantrou je zisk a neustály rast. Aj za cenu ľudských životov.

Politici nás chcú zastrašiť a zosmiešniť. Chcú riadiť naše myslenie, správanie a životy.

Nebudeme však žiť vo vašom Matrixe.

Nebojíme sa vás.

Martin Štunda

Zuzana Čaputová rezignovala…

16.06.2022

Zuzana Čaputová rezignovala. Nie, netešte sa / nie, nebojte sa/…podľa toho do ktorého tábora patríte. Rezignovala len na snahu o udržiavanie rovnováhy v spoločnosti a na nezaťahovanie do konfliktov. Aspoň tak akosi to zadefinovala na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. V Prezidentskom paláci horeli v stredu 15. júna na torte tri sviečky. Neviem, [...]

Svet po Putinovi. ..

16.03.2022

Nazvať bezprecedentnú vojenskú agresiu jedného štátu voči druhému „špeciálnou vojenskou operáciou“ je buď prejavom maximálneho sarkazmu a arogancie, alebo dômyselne premyslenej komunikačnej stratégie zameranej hlavne na vlastné obyvateľstvo. Alebo aj oboje… Ak sa dal ešte do nedávna Putin považovať v rámci udržovania globálnej rovnováhy za toho [...]

Zuzana Čaputová. .. hovorkyňa.

03.02.2022

Pani hovorkyňu, pardon, pani prezidentku, si dobre pamätám ešte z úplne prvej predvolebnej diskusie kandidátov na hlavu štátu. Zúčastnili sa jej okrem nej dvaja páni. Robert Mistrík a ešte jeden zástupca KDH. Najviac mi utkvelo v pamäti správanie sa pani Zuzany. Sedela tam bez záujmu, doslova znudene, akoby tam ani nechcela byť. Akoby vôbec netúžila byť [...]

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Igor Matovič

Opozícia ruší odvolanie Matoviča. Dôvodom je Sulíkov plán

17.08.2022 17:53

Odídenci z extrémistickej ĽS NS verili, že zber podpisov na odvolanie Matoviča prebehne bez problémov. Teraz sa stratégia zmenila.

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 392096x
Priemerná čítanosť článkov: 10318x

Autor blogu

Kategórie