Založ si blog

Blesková správa. .. trinásti sudcovia boli zadržaní pre podozrenie z koronavírusu.

 

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry zadržali v stredu ráno trinástich sudcov. Táto informácia je širokej verejnosti už určite známa. Menej sa ale vie o tom, že to bolo hlavne  z podozrenia na šírenie koronavírusu v sudcovskom stave.

Prvé vyšetrenia však ukázali, že tento svetový nepriateľ číslo jedna ľudí v talároch neohrozí. Narazil totiž na tvrdého konkurenta. Vírus, ktorý v súdnictve šarapatí už roky. Vírus korupcie a úplatkárstva.

Ale teraz už vážnejšie.

Mimoriadnu situáciu, ktorá bola vyhlásená dosluhujúcou vládou si niektorí ľudia zjavne pomýlili s pokračovaním jarných prázdnin. Zámer, aby boli deti vytrhnuté z rizikového školského prostredia , kde sa zhromažďuje veľké množstvo ľudí, pochopili mnohí rodičia tak, že majú priestor na rodinnú návštevu nákupných centier a aquaparkov.  Pre istotu je najlepšie ísť do Tatier, aby sa vírus šíril v rámci turistického ruchu.

Ak nás táto nepríjemná situácia má niečomu naučiť, tak predovšetkým hlavne zodpovednosti  a ohľaduplnosti. A to nielen k sebe a svojim najbližším, ale aj k spoluobčanom.

A toto symbolické rúško by sme si mali ponechať aj po verím že skorom ukončení krízového stavu.

Koronavírus prišiel na Slovensko naozaj v zlom čase. Jedna vláda dosluhuje, druhá sa ešte len chystá sfárať na svoju šichtu.

Aj napriek značným animozitám by však v tomto prípade mali ťahať za jeden povraz. Teraz totiž nejde o delenie koláča, ale o životy občanov, ktorým majú slúžiť a nie vládnuť.

Vytvorenie tieňového krízového stavu je pekná vec. Ale už menej pekný je telefonát Richarda Sulíka do firmy, ktorá vyrába pre štát rúška. Radšej nech ďalej varí s Igorom doma v kuchyni ňoky, ako by mal odhovárať riaditeľa firmy od spolupráce s terajšou vládou.

A budúci premiér namiesto kritiky doterajších krokov vlády, by mohol prispieť niečím konštruktívnym. Doba vizuálnych pomôcok v parlamente už skončila.

Boris Kollár pred pár dňami odporučil Pellegrinimu, aby jeho vláda už len kúrila a svietila.

V najbližších týždňoch nás bude môcť so svojimi koaličnými partnermi presvedčiť, či nová vláda dokáže aspoň to.

 

Martin Štunda

Premiér Igor Matovič to dáva „na hulváta“.

29.05.2020

Myslím, že premiér Igor Matovič nepotrebuje tradičných sto dní. To podstatné vieme o ňom už roky a to nové nám stihol ukázať hneď v prvých týždňoch svojho vládnutia… Neschopnosť prijať zodpovednosť za vlastné rozhodnutie. Radšej sa vyhovoril na „neschopných“ policajtov a ich prezidenta, ktorí vraj nesprávne pochopili jeho nariadenie. Neúcta ku [...]

Ficov Pellegrini, Pellegriniho Fico.

24.05.2020

Povestná otázka Róberta Fica z februára 2019 na zasadnutí predsedníctva Smeru „ Čo si o sebe myslíš ty skur…. buze…. vyje…. ?“ bola skôr odpoveďou na to, čo si myslí predseda Smeru o svojom nástupcovi v premiérskom kresle. Expremiér je už dlhšie známy tým, že ho ovládajú aj iní démoni ako len démon moci. Ale hovorí sa, že keď človek [...]

Poslankyňa Cigánikova ukázala viac ako gaťky.

22.04.2020

Je vskutku zábavné sledovať momentálnu slovenskú corona-politiku spoza rúška. A je napínavé sledovať politikov skrytých takisto za ochrannými rúškami. Keď vám niečo pred kamerami rozprávajú, tak netušíte, či sa smejú, mračia, alebo im z úst vychádza iba obyčajné bla…bla…bla. Poslankyňu SaS Janu Cigánikovú v minulosti preslávili najprv jej [...]

Hongkong Čína Tchien-an-men výročie spomienka protest

Tisíce ľudí v Hongkongu si napriek zákazu pripomenuli výročie masakry

04.06.2020 16:30

Demonštranti so sviečkami sa zišli vo Viktóriinom parku, kde sa podobná akcia koná každý rok od roku 1989.

Viola Macáková

Vyšetrovanie v prípade Violy Macákovej pokračuje, nikoho zatiaľ neobvinili

04.06.2020 15:11

Polícia 11. novembra 2019 prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave.

Branislav Gröhling

Gröhling: Otvárame trh s učebnicami

04.06.2020 13:10, aktualizované: 15:59

Minister školstva Branislav Gröhling považuje otvorenie trhu s učebnicami za zásadný krok v zlepšení kvality slovenského školstva.

Smer Robert Fico

Fico: Smer potrebuje zmeny a ja som na ne pripravený

04.06.2020 12:59

V Smere sa diskutuje o zmenách a budúcnosti strany.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 290389x
Priemerná čítanosť článkov: 13828x

Autor blogu

Kategórie