Založ si blog

Matovič – Pellegrini. .. prvé kolo.

 

Keď prezidentka Zuzana Čaputová poverila Igora Matoviča zostavením vlády neodpustila si poznámku, že by bola rada, ak by to netrvalo príliš dlho. A dala mu dosť šibeničný termín v trvaní dvoch týždňov.

Možno viesť diskusiu o tom, čo k tomu pani prezidentku viedlo. Či to bolo sklamanie z toho, že jej líblingovia sa nedostali ani do parlamentu a jej top favorit na premiéra prehral na celej čiare, alebo to bola snaha čím skôr poraziť zlo, s ktorým viedla celú svoju prezidentskú kampaň nezmieriteľný imaginárny boj.

Tak, či onak, skutočne nič neoprávňovalo hlavu štátu k stanoveniu konkrétneho termínu. Vláda nie je parlament, ktorý musí mať svoju ustanovujúcu schôdzu do tridsiatich dní od zverejnených výsledkov parlamentných volieb.

Igor Matovič vtedy očividne znervóznel.

A to možno ešte netušil, že najväčšie súboje ho čakajú s budúcimi koaličnými partnermi.  Najviac mu to uľahčil Boris Kollár, ktorý hodil uterák do ringu ešte pred začatím samotného zápasu. Nechal sa zaslepiť vidinou predsedu parlamentu a úplne rezignoval na top tému svojho volebného programu, čiže výstavbu bytov. Napľul svojim voličom do tváre a takýmto prístupom k reálnej politike sa pokojne môže stať, že toto bude jeho labutia pieseň na slovenskej politickej scéne.

Prekvapivo rýchlo rezignoval aj exprezident, ktorý svoje znechutenie a sklamanie z volieb nedokázal skrývať ani na samotných rokovaniach až napokon štafetu odovzdal ambicióznej a nabudenej Veronike Remišovej. A môžeme si byť istí, že ona svoje vyštudované bábkoherectvo ešte uplatní.

Najnebezpečnejším súperom sa však napokon pre nádejného premiéra javí zrejme jeho „parťák“ z relácie „Môj premiér varí lepšie“. Richard Sulík totiž svojho Igora uvaril ako ňoky.

Boj o ministra financií sa zrejme napokon stane bojom o Moskvu.

Igor Matovič navyše možno neprezieravo otvoril aj druhý front. Pustil sa otvorene do druhého súboja s dosluhujúcim premiérom a je otázne, či má dostačujúcu palebnú silu na dve víťazstva.

Peter Pellegrini je totiž silný a skúsený súper, ktorý dáva tvrdé a presné údery. Igor Matovič zatiaľ len behá so zvesenými rukami po rohoch ringu a slovne provokuje svojho súpera. Chvíľu sa dá aj takto, ale skôr či neskôr musí ukázať svoju boxerskú techniku.

Zvlášť ak sa v tomto dueli možno boxuje o premiéra po ďalších voľbách.

 

Martin Štunda

Premiér Igor Matovič to dáva „na hulváta“.

29.05.2020

Myslím, že premiér Igor Matovič nepotrebuje tradičných sto dní. To podstatné vieme o ňom už roky a to nové nám stihol ukázať hneď v prvých týždňoch svojho vládnutia… Neschopnosť prijať zodpovednosť za vlastné rozhodnutie. Radšej sa vyhovoril na „neschopných“ policajtov a ich prezidenta, ktorí vraj nesprávne pochopili jeho nariadenie. Neúcta ku [...]

Ficov Pellegrini, Pellegriniho Fico.

24.05.2020

Povestná otázka Róberta Fica z februára 2019 na zasadnutí predsedníctva Smeru „ Čo si o sebe myslíš ty skur…. buze…. vyje…. ?“ bola skôr odpoveďou na to, čo si myslí predseda Smeru o svojom nástupcovi v premiérskom kresle. Expremiér je už dlhšie známy tým, že ho ovládajú aj iní démoni ako len démon moci. Ale hovorí sa, že keď človek [...]

Poslankyňa Cigánikova ukázala viac ako gaťky.

22.04.2020

Je vskutku zábavné sledovať momentálnu slovenskú corona-politiku spoza rúška. A je napínavé sledovať politikov skrytých takisto za ochrannými rúškami. Keď vám niečo pred kamerami rozprávajú, tak netušíte, či sa smejú, mračia, alebo im z úst vychádza iba obyčajné bla…bla…bla. Poslankyňu SaS Janu Cigánikovú v minulosti preslávili najprv jej [...]

Viola Macáková

Vyšetrovanie v prípade Violy Macákovej pokračuje, nikoho zatiaľ neobvinili

04.06.2020 15:11

Polícia 11. novembra 2019 prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave.

Branislav Gröhling

Gröhling: Otvárame trh s učebnicami

04.06.2020 13:10

Minister školstva Branislav Gröhling považuje otvorenie trhu s učebnicami za zásadný krok v zlepšení kvality slovenského školstva.

Smer Robert Fico

Fico: Smer potrebuje zmeny a ja som na ne pripravený

04.06.2020 12:59

V Smere sa diskutuje o zmenách a budúcnosti strany.

North Korea Launch

KĽDR varovala, že zruší bilaterálnu vojenskú dohodu s Južnou Kóreou

04.06.2020 12:03

Severokórejskí utečenci a iní aktivisti vypúšťajú za hranice balóny s letákmi, ktoré kritizujú vládu Kim Čong-una.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 290383x
Priemerná čítanosť článkov: 13828x

Autor blogu

Kategórie