Založ si blog

Pozve Igor Matovič Mikea Pompea na kávu ?

 

Až na letisko Sliač bolo počuť potlesk z Ameriky za vyhostenie troch ruských diplomatov. Dôvodom bolo, že podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Za tento krok Spojené štáty americké ‚tlieskajú  Slovensku,“ uviedla  hovorkyňa amerického ministerstva zahraničných vecí  Morgan Ortagusová na Twitteri.

Snáď len človek, ktorého nezaujíma politika, alebo politický romantik, môže považovať diplomatickú činnosť  za hru gentlemanov.

Iste. V diplomacii znamená áno možno, možno predstavuje nie a nie sa nepoužíva. Ale táto šachová hra má okrem silných figúrok aj množstvo pešiakov, ktorých činnosť možno nazvať všelijako len nie diplomacia.

Každý štát má svoje záujmy a veľmoci majú megazáujmy. To, že sa momentálne nachádzame na ihrisku, kde sa práve rozohráva dôležitý zápas musíme brať skrátka ako fakt.

Máte pravdu pán premiér. Nemali by sme byť banánovou republikou. Ale nenadchýna ma ani predstava byť krajinou McDonaldov. A to vám predpokladám zrejme nevadí, že sa americký minister zahraničných vecí  Mike Pompeo nezastaví na Slovensku ani na kávu.

Koho noty číta nový minister obrany je očividné. Dirigentom mu je Socha Slobody a šéfom mu očividne nie je Igor Matovič.

Američania si nedávno vypočuli Merkelovej nie. Rýchlo si však našli nových „priateľov“. Zatiaľ čo u Poliakov ide o historickú nevraživosť k Rusku, v prípade Slovenska sa jedná o genetickú vadu hlbokého predklonu. Či už na východnú stranu, alebo na západnú.

Viem. Zem nie je ideálne miesto. Nie je plné cukrovej vaty a ružových jednorožcov.

Naopak. Je to tmavá jaskyňa, kde si každý hľadá svoje miesto pri ohni a snaží sa kyjakom ovaliť toho druhého, kvôli kusu mäsa z mamuta.

Ale ani tento fakt nás neoprávňuje k tomu, aby sme svoju slobodnú vôľu vložili do rúk tých, ktorí nás presviedčajú o tom , že politika je špinavá a že oni sa ochotne zašpinia za nás.

 

Martin Štunda

Prezidentka Zuzana Čaputová vidí červeno-bielo. .. .

16.08.2020

Prezidentský palác je od sobotňajšieho večera vysvietený na červeno-bielo. Ide vraj o znak solidarity s občanmi Bieloruska, proti ktorým bola použitá sila, pretože sa verejne postavili na obranu slobody a demokracie. Iste. Faktograficky to sedí. Ako aj to, že bieloruský veľvyslanec na Slovensku Igor Alexandrovič Leščeňa vyjadril ako prvý vedúci diplomatického [...]

Prezidentka berie premiérovi Lipšica. .. ako kožku z kuraťa.

01.08.2020

Tak som sám sebe vravel, že si nebudem kaziť víkend. Napokon mi nedalo a zašiel som na FB stránku nášho premiéra. Pri väčšine jeho dlhších statusov sa mi trochu zahmlievalo pred očami, ale tento jeden krátky, som s vypätím síl prečítať dokázal…. “ Prepotrebná očista generálnej prokuratúry sa, bohužiaľ, o minimálne mesiac odkladá … ale verím, že [...]

Obetuje Igor Matovič Borisa Kollára ?

01.07.2020

To, že „SaSkári“ a „ Zaľudia“ vyzývajú Borisa Kollára na odchod z postu predsedu NR SR vypovedá o tom, čo si ňom myslia a hovoria doma. Hanbia, strašne sa hanbia, že s ním musia sedieť za jedným koaličným stolom. V podstate tu nejde ani o samotné plagiátorstvo, i keď aj to je odsúdeniahodné. Človek s takou minulosťou sa nemal čo dostať ani [...]

Recep Tayyip Erdogan

Turecko nevylučuje nové rokovania s Gréckom, varuje pred sankciami EÚ

20.09.2020 21:20

Turecko s Gréckom by mohli čoskoro obnoviť rozhovory ohľadom svojich sporov o prieskum ťažby ropy a zemného plynu.

minsk bielorusko násilie polícia demonštrant protest

Počas protestných akcií v Bielorusku zadržali viac ako 130 ľudí

20.09.2020 20:13

Najviac ľudí - asi 80 - bolo zadržaných v Minsku, kde sa konal pokojný Pochod spravodlivosti.

Alexej Navaľnyj

Vedec, ktorý sa podieľal na vývoji novička, sa ospravedlnil Navaľnému

20.09.2020 15:55

Mirzajanov vyslovil predpoklad, že Navaľnyj sa z otravy zotaví, no tento proces bude trvať takmer jeden rok.

Lucia Ďuriš Nicholsonová / SaS /

Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS

20.09.2020 14:21

Vo funkcii si vie sám seba predstaviť aj minister školstva Branislav Gröhling.

Martin Štunda

Dá sa to aj ináč...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 324602x
Priemerná čítanosť článkov: 12022x

Autor blogu

Kategórie